Znaleziono Lamborghini Miura w stodole – sprzedano za milion dolarów

Jeżeli masz w ogrodzie szopę – pójdź i zajrzyj do niej. Może zalega Ci tam jakiś kultowy supersamochód, który możesz sprzedać za kilka milionów złotych? Tak postąpiono w Niemczech – warto!

Lamborghini Miura to jeden z najsłynniejszych projektów włoskiej marki, jaki kiedykolwiek wyjechał na publiczne drogi. Niepowtarzalny, szczególnie pod kątem stylistyki samochód, był gwiazdą motoryzacji lat 70.


40 lat później, w naturalny sposób wokół tego modelu zapanowało już nieco zapomnienia. O Miurze pamiętają dziś jednak bardzo dokładnie kolekcjonerzy samochodów, którzy są gotowi zapłacić za nią każdy majątek. Takich aut można w końcu szukać ze świecą.

Jeżeli jednak bardzo nam zależy na namierzeniu jednych z niewielu pozostałych Miur, być może warto rozejrzeć się po okolicznych szopach? Właśnie w takim miejscu znaleziono niedawno dobrze zachowany egzemplarz z 1971 roku.

Zakupiony przed 48 laty w Niemczech, 3 lata później zmienił właściciela i trafił do Norymbergi w ręce amatorskiego kierowcy wyścigowego. Pod jego opieką, żółta Miura pozostała już do końca jego życia – do 2015 roku.

Odnalezione w szopie auto, teraz trafi na aukcję. Z przebiegiem wynoszącym niespełna 30 tysięcy kilometrów i silnikiem V12 o mocy 370 KM oraz pojemności 3,9-litra, wartość Lamborghini może wynieść nawet 1,2 miliona dolarów.

źródło: Carscoops