Rozbił Mercedesa-AMG na parkingu galerii, samochód sam wezwał policję

Nowoczesne systemy bezpieczeństwa znowu o sobie przypominają. Na początku miesiąca w elbląskiej galerii handlowej doszło do nietypowego zdarzenia – nierozsądny kierowca w Mercedesie-AMG A45 rozbił się podczas szaleńczej jazdy po parkingu. Samochód automatycznie wezwał na miejsce policję w ramach systemu eCall.

Kolejny raz w ostatnim czasie media dobiega informacja o prawidłowym działaniu systemu eCall. Przypominamy, to rozwiązanie w przypadku wykrycia kolizji lub wypadku automatycznie powiadamia służby ratunkowe i podaje podstawowe informacje na temat zdarzenia.

Od kwietnia 2018 roku jest on obowiązkowy w autach na terenie UE, dlatego takich wiadomości jak ta, którą zaraz przedstawimy, będzie zapewne coraz więcej. Tym razem, zdarzenia, do jakiego doszło na parkingu galerii handlowej w Elblągu można było bez wątpienia uniknąć, gdyby nie głupota pewnego 20-latka.


Pod wpływem narkotyków, chciał on się popisać umiejętnościami prowadzenia 380-konnego Mercedesa-AMG A45. Tych jednak zabrakło, co skutkowało zderzeniem się z prawidłowo zaparkowanym Peugeotem, kończąc na filarze. W wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał, jednak zamontowany w Mercedesie system wykrył kolizję i wezwał służby.

Przybyła na miejsce policja zatrzymała 20-latka, którego teraz czekają poważne problemy. Nie tylko odpowie za jazdę pod wpływem narkotyków i spowodowanie zdarzenia, w którym zniszczył cudzy samochód, ale i za wszystko może zapłacić z własnej kieszeni. Ubezpieczenia nie obejmują w końcu tego typu zdarzeń. Ponadto, mężczyzna może trafić za kartki nawet na 2 lata.

źródło: Policja

Twój adres email nie zostanie opublikowany.