Polacy okleili swój samochód naklejkami i udawali uczestników Rajdu Finladnii

Do niecodziennego zdarzenia doszło podczas Rajdu Finlandii. W tym roku zabrakło tam polskiej załogi. Pomimo tego, na trasie pojawił się samochód sugerujący, że poruszają się nim nasi reprezentanci. Prędko okazało się, że to przebierańcy pod wpływem narkotyków, którzy zadbali o profesjonalną charakteryzację. Finom do śmiechu nie jest – Polacy usłyszeli kilka zarzutów.

Na nietypowy pomysł wpadła dwójka polskich miłośników oesów. Postanowili oni upodobnić swoje Mitsubishi Lancer do samochodów WRC, oklejając je charakterystycznymi naklejkami, a dla wzmocnienia środków wyrazu przyodziali rajdowe kombinezony i kaski. Po tym wszystkim, wystartowali jako samozwańczy uczestnicy Rajdu Finlandii.

W takim kamuflażu, między faktycznymi rywalami próbowali wtopić się w tłum innych samochodów rajdowych. Niestety, nie udało się. Przebierańcy wpadli w oko przedstawicielom lokalnego automobilklubu, którzy sfotografowali z zaskoczenia dwójkę Polaków i ostrzegli innych przed pseudorajdowcami.


Mężczyźni szybko wpadli w ręce fińskiej policji, która ich zatrzymała i bynajmniej – nie było jej do śmiechu. Na miejscu okazało się bowiem, że Polacy są pod wpływem marihuany. Przełoży się to na kumulację zarzutów, jakie im postawiono.

Poza jazdą pod wpływem środków odurzających, Polacy mogą odpowiedzieć także za nielegalne używanie naklejek organizatora na pojeździe i spowodowanie zagrożenia w ruchu lądowym. Ostatecznie, także i im nie powinno być do śmiechu. Z drugiej strony, do końca życia będą mieli co opowiadać podczas towarzyskich spotkań – o ile ktoś im uwierzy.

EDIT:KAKSIKKO SAATU KIINNI PERJANTAINA! Kiitos jakaneille!!Kyseinen puolalaiskaksikko liikkuu Jyväskylän seudulla…

Gepostet von Korpilahden Urheiluautoilijat/Moottorikerho ry am Freitag, 2. August 2019

Twój adres email nie zostanie opublikowany.