Jubileuszowy Ford Mustang 55, czyli 5-litrowe V8 o mocy 450 KM

Z okazji jubileuszu, jaki w tym roku świętuje najbardziej kultowy model Forda, przygotowano specjalną edycję z myślą o europejskich klientach. Pod maskę Mustanga 55 trafi 450-konne V8, a każdy egzemplarz będzie wyróżniać się intensywnym lakierem nadwozia. Amerykańska marka już składa zamówienia!

Od momentu premiery pierwszej generacji Forda Mustanga, która miała miejsce w 1964 roku, mija własnie 55 lat. Z okazji tej okrągłej rocznicy, europejski oddział Forda przygotował dla klientów specjalną, limitowaną edycję obecnego wcielenia sportowego auta.


Mustang 55, bo tak się nazywa, dostępny będzie w dwóch wariantach nadwozia i w takiej samej ilości kolorów nadwozia. Poza intensywnym, pomarańczowym lub czerwonym lakierem, samochód wyróżnia się także dyfuzorem, czarnym malowaniem 19-calowych alufelg i inaczej wyglądającym przednim zderzakiem.

W środku pojawił się 12-głośnikowy system audio Bang&Olufsen, system multimedialny SYNC3 wraz z 8-calowym ekranem dotykowym, podgrzewane fotele i wstawki z alcantary przeplatające się z akcentami z karbonu. Słowem – jubileuszowy Mustang będzie bardzo bogato wyposażony.

To co najciekawsze, pojawiło się pod maską. Trafi tam 5-litrowe V8 o mocy 450 KM, które będzie osiągać maksymalny moment obrotowy 527 Nm. Sprint do setki zajmie 4,8 sekundy, a prędkość maksymalna została elektronicznie ograniczona do 250 km/h. Zamówienia na Mustanga 55 można składać od początku sierpnia.