Miętowa Alpina B7, czyli niepowtarzalny lakier dla niepowtarzalnego auta

Alpina to klejnot w koronie BMW, oddelegowany do tworzenia najszybszych i najbardziej ekskluzywnych wersji samochodów tej marki. Podobnie jak w ofercie BMW najbardziej luksusowym modelem jest Seria 7, tak i u Alpiny flagowe auto to sportowe B7. Na specjalne zamówienie zbudowano niedawno wariant w ciekawym kolorze – miętowym.

Niemiecka Alpina zajmuje się profesjonalnym tuningiem różnych samochodów BMW już od ponad pół wieku. Zazwyczaj na warsztat bierze te droższe i najbardziej majestatyczne modele, jak Seria 5 czy Seria 7. Podkreślając stopień modyfikacji i nową tożsamość, nazywa je po swojemu – B5 i B7.


Tym razem, profesjonalny tuner stworzył na specjalne zamówienie drugą z wymienionych, Alpinę B7. Luksusowa limuzyna ze sportowym sznytem, jeszcze w wersji sprzed kontrowersyjnej modernizacji, została pomalowana na rzadko spotykany kolor miętowy. Oficjalnie, nazywa się on Mint Green.

Samochód trafił za Ocean, do Nowego Jorku. Pod maską znalazło się 4,4-litrowe, podwójnie turbodoładowane V8. Silnik Alpiny B7 rozwija 600 KM i maksymalnie nawet 800 Nm momentu obrotowego. Napęd przenoszony jest na obie osie. Sprint do setki zajmuje 3,6 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi imponujące 330 km/h.

Niech służy – moment, w którym ten egzemplarz stanie się rozchwytywanym youngtimerem to kwestia co najwyżej dekady. Cena tego modelu będzie zatem coraz wyższa, choć niestety – kwota wyjściowa, za którą nabyto ten unikalny egzemplarz, nie jest znana.

źródło: Carscoops