Wznowiono budowę częstochowskiego odcinka autostrady A1

Dobre wieści dla mieszkańców Częstochowy. Budowa nowego odcinka autostrady A1, będącego zarazem obwodnicą miasta, nareszcie została wznowiona. W środę podpisano umowę z wykonawcą nawierzchni i prac zabezpieczających.

Po tym, jak zerwano kontrakt z dotychczasowym wykonawcą odcinka A1 między Blachownią a Częstochową Północ, GDDKiA obiecywało, że wyłoni nowego wykonawcę najszybciej jak to możliwe. Ostatecznie, udało się to zrobić w zeszłą środę, dzięki czemu prace niebawem ruszą ponownie.

Budową zajmie się międzynarodowe konsorcjum złożone z trzech firm – Strabag Infrastruktura Południe, Budimex i Budpol. Prace zabezpieczające, a także położenie nawierzchni, mają zacząć się już w ciągu najbliższych dni.


21-kilometrowy odcinek ma być wykańczany w ramach obecnie ustalonego toku prac do 15 listopada bieżącego roku. Już niebawem z kolei do użytku ma zostać oddany 33-kilometrowy odcinek A1 od węzła Częstochowa Południe do Pyrzowice. GDDKiA obiecuje początek sierpnia.

Kiedy A1 zepnie polsko-czeską granicę z rogatkami Gdańska? Odcinek Tuszyn-Częstochowa ma zostać ukończony najwcześniej w 2021 roku. Z kolei z Piotrkowa Trybunalskiego do Kamieńska pojedziemy najprawdopodobniej na przełomie 2022 i 2023 roku. Wstępnie.

Twój adres email nie zostanie opublikowany.