Modernizacja trwa – pachnące nowością BMW serii 3 radiowozami polskiej policji


Modernizacja parku samochodowego polskiej policji utrzymuje imponujące tempo. Tym razem, w ręce funkcjonariuszy patrolujących drogi całego kraju trafią 82 egzemplarze najnowszej, siódmej generacji BMW serii 3 oznakowanej formie. 184-konne, bardzo szybkie sedany, jeżdżą już po okolicach Łodzi i Olsztyna.

BMW ma dobrą passę, jeżeli chodzi o wygrywanie przetargów ogłaszanych w ostatnich miesiącach przez polską policję. Po tym, jak w zeszłym roku w ręce funkcjonariuszy trafiło 140 nieoznakowanych Serii 3, w tym roku park samochodowy zasilą kolejne 82 egzemplarze.

Tym razem, będą one jednak oznakowane i co ważne – to najnowsza, dopiero co przedstawiona siódma generacja słynnego bawarskiego sedana. Nowa Seria 3, jaką poruszać się będą policjanci, wyposażona jest w benzynowy silnik o pojemności 2 litrów.

Rozwija on 184 KM i maksymalnie 300 Nm momentu obrotowego. Sprint do 100 km/h zajmuje 7,1 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 240 km/h. Tak dobre osiągi mają pozwolić funkcjonariuszom patrolować odcinki dróg szybkiego ruchu.

Nowe radiowozy trafiły już w ręce funkcjonariuszy m.in. w Łodzi i Olsztynie. Wkrótce, otrzymają je wojewódzkie komendy także w innych polskich miastach. Środki do zakupu radiowozów pochodzą z funduszy unijnych.