Mitsubishi Lancer Evolution może jednak powrócić w klasycznej formie

Powraca temat rzekomego odrodzenia się Mitsubishi Lancera Evo, który jeśli już, to wcale nie musi być SUV-em. Japońskie media podzieliły się ostatnio zaskakującymi doniesieniami – Mitsubishi planuje powrócić do oferowania sportowego, kompaktowego sedana. Samochód dzieliłby układ napędowy z Renault Megane RS. Brzmi ciekawie, ale uwierzymy, jak zobaczymy.

Mitsubishi Lancer zarówno w wersji cywilnej, jak i sportowej, od kilku lat jest już jedynie zamierzchłą przeszłością. Kompaktowe auto nie doczekało się następcy, a wokół jego przyszłości słychać co rusz sprzeczne informacje. Najpierw, że nie będzie następcy w ogóle. Potem, że będzie, ale jako crossover i tylko dla wersji cywilnej.

Teraz, pojawia się zupełnie nowa i poniekąd – zaskakująca wersja wydarzeń. Według japońskich mediów powołujących się na anonimowe źródła, Mitsubishi zmieniło zdanie i planuje ponownie zaoferować klientom kompaktowego Lancera w formie klasycznego auta osobowego.


Co najciekawsze, jego oferta ponownie składałaby się także ze sportowej odmiany Evolution. Po raz ostatni, była ona dostępna w salonach w 2015 roku. Odrodzony Lancer “Evo” znów byłby sedanem, tym razem jednak dzieląc technikę ze swoim koncernowym krewnym – Renault Megane RS.

Ile prawdy, ale ile pustych spekulacji jest w tych informacjach – przekonamy się niestety nie szybciej niż w ciągu najbliższych kilku lat. Przez zmianę właściciela, w Mitsubishi zapanowało zamieszanie związane z opracowaniem modeli na nowych platformach Renault i Nissana.

W ten sposób, wszystkie premiery się opóźniły, a Mitsubishi pozostaje ciągle karmienie mediów jedynie plotkami i spekulacjami.

źródło: Autocar