BMW zbuduje SUV-a na bazie… Toyoty Land Cruiser? Współpracy ciąg dalszy


Już informacja o opracowaniu nowego BMW Z4 i Toyoty Supry wspólnie brzmiała zaskakująco. Okazuje się, że egzotyczna współpraca może zostać poszerzona. Podobno BMW niebawem zaprezentuje dużego SUV-a o bardziej terenowych właściwościach, który będzie bliźniakiem nowej Toyoty Land Cruiser. Tym razem to bawarskie auto będzie bardziej japońskie niż niemieckie – a nie na odwrót.

Zaskakująca informacja narodziła się w zeszły czwartek w japońskich mediach motoryzacyjnych, które powołując się na tajne źródła poinformowały, że Toyota może razem z BMW pracować nad kolejnym wspólnym projektem. Pierwszym owocem nietypowego sojuszu było nowe Z4 i kontrowersyjna Supra.

Tym razem sprawy mogą dotyczyć SUV-ów, a raczej – luksusowych samochodów terenowych. To właśnie takiego pojazdu brakuje w ofercie bawarskiej marki, której obszerna oferta podwyższanych samochodów to raczej bulwarowe krążowniki do jazdy po asfalcie.

Brakuje tam auta o zdecydowanym offroadowym zacięciu. Konkurencja taki pojazd ma – ze swoich, ponadprzeciętnych na tle reszty oferty, możliwości terenie, słynie Klasa G Mercedesa. Współpraca z Toyotą może dać dostęp do sprawdzonej technologii japońskiej marki, która w budowaniu terenówek jest prawdziwym mistrzem.

Co więcej, właśnie trwają zaawansowane prace konstrukcyjne nad kolejną generacją Land Cruisera. Podpięcie się przez BMW do tego procesu, zapożyczając kluczowe rozwiązania na rzecz budowy własnego, pierwszego w historii auta terenowego, brzmi całkiem sensownie.

Jakby się to nazywało? BMW X9? Chociażby. Nic oczywiście nie jest jeszcze pewne – podane informacje to wciąż jedynie spekulacje. Jako że są one dość szokujące, zalecamy zachować dystans. Trzeba jednak przyznać – rasowa terenówka z Bawarii z japońskim DNA, to by było coś!

źródło: Carscoops