Test kamery samochodowej TrueCAM A7s 1926

Kamerki samochodowe to urządzenia, które podczas wypadku mogą uratować nam skórę. Małe, niekiedy niewidoczne kamerki bardzo często stanowią dowód w sprawie, dlatego też warto wyposażyć się w sprzęt, który będzie oferował najwyższą jakość obrazu.

Taką kamerką jest TrueCAM A7s 1926 Car DVR, która oferuje nietuzinkową rozdzielczość oraz wiele ciekawych funkcji, które na pewno przydadzą się podczas podróży.

Zawartość zestawu

Zawartość opakowania można określić jako bardzo bogatą, ponieważ producent nie szczędził na dodatkach. Oprócz standardowego wyposażenia, czyli ładowarki samochodowej, przewodu oraz uchwytu na szybę przy TrueCam A7s znajdziemy takie rzeczy jak kabel HDMI, płytę z oprogramowaniem. W zestawie jest kilka wlepek oraz stałych uchwytów, które przyczepia się przy pomocy taśmy. Dodatkowo na wyposażeniu znalazło się eleganckie etui na kamerkę.


Jakość wykonania kamerki

Trzeba przyznać, że dokładność, z jaką wykonana została kamerka samochodowa TrueCAM A7s stoi na najwyższym poziomie. Wszystkie elementy są bardzo dobrze spasowane, a sam materiał z którego została ona wykonana jest solidny. Centralnym elementem na całym korpusie urządzenia jest oczywiście 2,7-calowy wyświetlacz TFT, wokół którego znalazło się miejsce na gumowe przyciski. Klawisze nawigacji są łatwo dostępne i oferują podświetlenie co jest bardzo ważne – zwłaszcza podczas nocnych podróży.

Jeśli chodzi o porty to znajdziemy ich tutaj kilka. Lewa strona została wyposażona w slot na kartę pamięci oraz złącze HDMI, które nie jest standardowym wyposażeniem tego typu urządzeń. Prawa strona jest czysta od wszelakich złącz, zaś kabel zasilający podpiąć można na dwa sposoby – u spodu konstrukcji oraz do złącza przy uchwycie. Ten element wyposażenia posiada również złącze USB służące do podpięcia dodatkowego modułu GPS.

Moduł GPS

Tak jak wcześniej wspomniałem kamerka TrueCAM A7s posiada dodatkowy element, który podłącza się za pomocą wejścia USB. Jest to moduł GPS. Takie zastosowanie jest dość niespotykane. Oczywiście można podłączyć go lub odłączyć podczas pracy urządzenia i nie wpływa to na pracę wideorejestratora.

Co oferuje ten moduł? Ma on wbudowaną bazę fotoradarów i jak zapewnia producent baza danych umieszczona w tym dodatkowym urządzeniu zawiera aż 33 tysiące miejscowości w całej Europie oraz w Rosji! Kamerka o tym, że zbliżamy się do fotoradaru sygnalizuje nas standardowym sygnałem dźwiękowym komunikując tym samym jakie na danym odcinku obowiązuje ograniczenie prędkości.

Warte odnotowania jest również to, że kamerka TrueCAM posiada miły akcent jakim jest przywitanie kierowcy, który informuje o godzinie oraz przypomina o zapięciu pasów przed rozpoczęciem podróży. Głośnik znajduje się w module GPS, a na jego obudowie znalazły się przyciski od regulacji głośności.

Jakość obrazu

Kamerka samochodowa TrueCAM A7s oferuje nagrywanie obrazu w rozdzielczości Super Full HD, czyli 2304×1296 pikseli przy 30 klatkach na sekundę. Jest to natywna rozdzielczość ustawiona przez producenta. Oczywiście opcje te można zmienić w ustawieniach wybierając nagrywanie w rozdzielczości Full HD 1920x1080p przy 45fps, bądź w Wide Full HD 2560×1080 przy 30fps i formacie 21:9. Nie zapominajmy też o formacie HD 720p, który jako jedyny nagrywa w 60 klatkach na sekundę. Jak widzicie jest kilka opcji.

Nie obyło się również bez funkcji HDR, która pozwala kamerze radzić sobie w warunkach, gdzie panuje wysoki kontrast.

Sama jakość nagrywanego obrazu jest bardzo dobra, zarówno w dzień jak i w nocy. Nagrywane otoczenie jest szczegółowe i dobrze widoczne, a dzięki rozdzielczości Wide Full HD możemy rejestrować większy obraz. Kolory są dobrze odwzorowane, a sama stabilizacja obrazu, która jest cyfrowa dobrze wykonuje swoją pracę. Z taką jakością nagrywanego materiału żadne szczegóły nam nie umkną.

Funkcje kamery

TrueCAM A7s to kamerka, która posiada funkcje mogące przydać się podczas jazdy. Przede wszystkim umożliwia nagrywanie w pętli, co pozwala zaoszczędzić miejsce na karcie pamięci. Materiał z drogi jest ciągle nagrywany, a nowe nagranie nadpisuje stare. Gdy jednak będziemy świadkami wypadku, bądź niebezpiecznego zachowania na drodze z łatwością możemy zapisać materiał w trakcie nagrywania za pomocą przycisku z symbolem kłódki.

Na wyposażeniu znalazł się również G-sensor, czyli czujnik, który jest w stanie rozpoznać ewentualną kolizję i natychmiast zapisać materiał i zabezpieczyć go przed usunięciem lub nadpisaniem nowszym plikiem. Użytkownik po takim zajściu dostaje do wglądu specjalny wykres, z którego można odczytać skąd przyszło uderzenie.

Wideorejestrator TrueCAM A7s oferuje również funkcję detekcji ruchu. Podczas postoju, gdy urządzenie pracuje w trybie gotowości jest w stanie wykryć ruch wokół naszego pojazdu i go zarejestrować. To bardzo przydatna opcja, która sprawdzi się w przypadkach, gdy ktoś zarysuje nasze auto i ucieknie.

To nie wszystko, bo TrueCAM A7s została wyposażona w systemy wspomagania, które mają na celu zmniejszenie niebezpieczeństwa na drodze. Na pokładzie znalazło się LDWS (Lane Departure Warining System), czyli nic innego jak system ostrzegający przed nagłą i nieoczekiwaną zmianą pasa ruchu. Jest tutaj również FCWS (Forward Collision Warning System), czyli system monitorujący odległość od pojazdu z przodu. Gdy zbliżamy się na niebezpieczną odległość system nas przed tym ostrzeże.

Menu w kamerce samochodowej TrueCAM A7s jest w pełni spolszczone, a samo oprogramowanie jest bardzo intuicyjne i łatwe w obsłudze. Warto wspomnieć również o tym, że urządzenie obsługuje karty jedynie do 32GB. Dodatkowo można dokupić wymienne filtry polaryzacyjne oraz UV, które mają za zadanie chronić obiektyw, redukować niechciane odbicia światła oraz zwiększyć nasycenie kolorów.

Oprogramowanie na komputer, które możemy zainstalować z płyty oferuje wyświetlanie nagranego wideo, pokazanie trasy jaką przejechaliśmy z uwzględnieniem mapy, prędkość oraz przeciążenia. Aplikacja jest stabilna i przejrzysta.

Podsumowanie

TrueCAM A7s to urządzenie, które wywarło na mnie pozytywne wrażenie. Zaczynając od zawartości zestawu, poprzez poziom wykonania, wysoką jakość obrazu kończąc funkcjonalność kamerki – wszystko zgrywa się w jedna spójną całość. Urządzenie oferuje to czego oczekujemy od tego typu sprzętu. Podczas jazdy czułem się bezpieczniej na drodze wiedząc, że w razie niefortunnego wypadku będę miał niezbity dowód.

Z pewnością mogę polecić TrueCAM A7s osobom, które rozglądają się za wideorejestratorem oferującym wysokiej jakości nagrania, które charakteryzują się szczegółowością. Na duży plus działa przede wszystkim baza danych fotoradarów w całej Europie oraz Rosji, bo przecież nie każde urządzenie może się tym pochwalić. Myślę, że 500 złotych to cena, którą mógłbym wydać na A7s.

Twój adres email nie zostanie opublikowany.