Vandenbrink Ferrari 612 z V12, czyli unikatowe shooting brake na sprzedaż

Małe manufaktury specjalizujące się w modyfikowaniu samochodów innych marek szczególnie lubią włoskich producentów supersamochodów. Tym razem, przypominamy nietypowy projekt shooting brake opartego na Ferrari 612. Opracowany przez holenderskie Vanderbrink Design, właśnie trafił tam na aukcję. Cena wywoławcza? Bagatela, 1,28 miliona złotych.

Ferrari 612 Scaglietti to już nieco zapomniany projekt sportowego, czteromiejscowego gran turismo autorstwa legendarnej marki z Modeny. Przedstawiony w 2004 roku, produkowany był przez kolejne 7 lat. Powstało łącznie 3025 sztuk, z czego jedna z nich doczekała się nietypowej metamorfozy.


Holenderska manufaktura Vanderbrink Design postanowiła przed dekadą przerobić włoskie coupe na unikalne shooting brake. Samochód zyskał zatem wyżej poprowadzony dach i więcej przestrzeni za rzędem kierowcy. Ferrari w takiej wersji oferuje nie tylko więcej miejsca na głowę, ale i na bagaż.

Ciekawym akcentem stylistycznym są dwa przeszklone pasy na dachu po stronie obu pasażerów, które zapewniają ponadto oczywiście lepszy dostęp tylnej części kabiny pasażerskiej do światła. Poza tym? Autorzy projektu postanowili nie ingerować nie tylko w wygląd reszty nadwozia, ale nawet takich niuansów, jak alufelgi.

Pod maską znajduje się oryginalne, 5,7-litrowe V12 rozwijające moc 533 KM. Samochód osiąga 100 km/h w 4 sekundy, a maksymalną prędkość ograniczono do 320 km/h. Maksymalny moment obrotowy to 588 Nm.

Dlaczego w ogóle piszmy o tym unikatowym 612 Shooting Brake? Samochód trafił właśnie na sprzedaż w ojczyźnie swojego tunera, Holandii. Na Classic Youngtimers Consultancy w mieście Uden będzie można niebawem kupić za wywoławczą cenę 300 tysięcy euro, czyli ok. 1,28 miliona złotych. Przebieg? Jedynie 28 867 kilometrów.

źródło: Carscoops