Policja odwiedziła tuningowy zlot, efekt – odebrane 32 dowody i 87 mandatów

W ostatni weekend w Pieskowej Skale odbył się zlot tuningowanych samochodów, który nie umknął uwadze lokalnej policji. Funkcjonariusze przeprowadzili 167 kontroli, które w zdecydowanej większości zakończyły się ukaraniem właścicieli samochodów. Poza 87 mandatami, zabrano 32 dowody rejestracyjne.

Pogoda w ostatnich tygodniach dopisuje, co sprzyja organizowaniu różnego rodzaju zlotów samochodowych. Jeden z nich, zbierający w jednym miejscu miłośników wprowadzania w samochodach różnego rodzaju modyfikacji, odbył się przed tygodniem w Pieskowej Skale w Ojcowskim Parku Narodowym.

Wydarzenie to nie przyciągnęło jednak uwagi jedynie zainteresowanych. Na miejsce zlotu postanowiono wysłać patrol policji, która przeprowadziła zakrojoną na szeroką skalę kontrolę zebranych na zlocie samochodów. Jej wyniki mówią same za siebie.


Sprawdzono łącznie 167 samochodów, podczas których policjanci ujawnili aż 142 wykroczenia. 87 z nich zakończyło się mandatami karnymi. Kolejnych 32 kierowców spotkała bardziej gorzka kara – utracili oni dowody rejestracyjne swoich pojazdów.

To nie koniec. 2 osoby utraciły prawo jazdy, 17 uzyskało pouczenie, a 6 kierowców będzie mieć sprawę w sądzie za tzw. palenie gumy. Z drugiej strony, Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie zaprzecza, jakoby podczas zlot doszło do naruszenia Ustawy o ochronie środowiska.

źródło: WRC.net.pl