Śląska policja odświeża flotę – dołączają nowe Corolle Hybrid i Kie Stinger

Flota radiowozów polskiej policji jest stale modernizowana. Tym razem, nowymi pojazdami mogą pochwalić się funkcjonariusze z woj. śląskiego. W kilkunastu miastach pojawią się nowoczesne, hybrydowe Toyoty Corolla i szybkie Kie Stinger.

Czerwiec przyniósł śląskiej policji duże zmiany. Na terenie kilkunastu miast województwa, od Częstochowy, przez Katowice, aż po Bielsko-Białą, pojawi się łącznie 61 nowych radiowozów.

54 z nich to najnowsze Toyoty Corolle w wersji TS Kombi. Japoński kompakt posłuży policjantom w słabszym (z dwóch dostępnych) wariancie hybrydowym.


Łączy on 1,8-litrowy silnik benzynowy z napędem elektrycznym, co łącznie daje moc 122 KM. Aby pojazdy były użytkowane efektywnie, policjanci zostaną przeszkoleni z jazdy takimi hybrydami.

Kolejne 7 samochodów policyjnych, które trafiły w ręce śląskiej policji, to nieoznakowane tylnonapędowe Kie Stinger.

Napędza je dwulitrowy silnik benzynowy o mocy 245 KM, który pozwala na sprint do setki w 6 sekund i prędkość maksymalną rzędu 233 km/h.

Jako że policjanci otrzymali dość nieliczną pulę Stingerów to i będą one miały okrojony obszar działania. Policja mówi tylko o Bielsku-Białej, Dąbrowie Górniczej, Gliwicach, Katowicach, Sosnowcu, Zabrzu i Zawierciu.

Mieszkańców pozostałych regionów województwa pilnować będą inne, nieoznakowane radiowozy.

źródło: Policja