Lexus RX przeszedł modernizację i wreszcie ma Apple CarPlay i Android Auto!

4 lata po premierze Lexus postanowił zmodernizować swojego dużego SUV-a. RX przeszedł drobne zmiany w wyglądzie, ale i zyskał bardzo istotne uaktualnienie w oprogramowaniu. Właściciele nareszcie będą mogli skorzystać z systemu łączności ze smartfonami z systemem Android i iOs.

W światowej hierarchii SUV-ów Lexusa model RX zajmuje środkowe miejsce, jako model segmentu E, tuż za pełnowymiarowym GX i LX. Te dwa modele nie są jednak dostępne w regularnej sprzedaży w Europie, dlatego u nas funkcję flagowca w ofercie pełni właśnie RX.

Dostępny w ofercie od 1998 roku, od 2015 roku produkowany jest pod postacią czwartej generacji. Bieżące wcielenie RX-a to zarazem najbardziej udane pod kątem stylistyki, dlatego o liftingu nikt jeszcze nie myślał – nawet 4 lata po premierze.


Zdaniem Lexusa jednak nadszedł czas na wprowadzenie drobnych aktualizacji zarówno w wyglądzie, jak i wyposażeniu luksusowego SUV-a. Z przodu pojawił się przeprojektowany zderzak z inaczej zarysowanymi wlotami powietrza i wygładzone reflektory.

Podobny zakres zmian dostrzec można także z tyłu, gdzie oprócz przemodelowanego zderzaka zmieniono także wkłady tylnych lamp. Teraz, są bardziej czerwone i mają inny układ wypełniających ich diod LED.

Poza nowymi kolorami lakieru i innymi wzorami alufelg, warto opisać jeszcze modyfikacje, jakie wprowadzono w środku. Tam bowiem Lexus zamontował większy, dotykowy (a nie sterowany z touchpada) ekran do korzystania z multimediów, który nareszcie będzie obsługiwać system Apple CarPlay i Android Auto.

Choć brzmi to kuriozalnie, do po dziś dzień samochody Toyoty i Lexusa mają na wielu światowych rynkach problem z obsługą smartfonów ze wspomnianymi systemami. Konkurencja nie ma z tym problemu, Japończycy nie wiedzieć czemu – tak.

Zmodernizowany RX pojawi się w salonach w ciągu najbliższych miesięcy. Polscy klienci dalej będą mogli kupić SUV-a zarówno w wariancie benzynowym, jak i hybrydowym, sportowym RX F-Sport i przedłużonym – RX L.