Kierowca ciężarówki zniszczył 6 kilometrów asfaltu przez uszkodzoną oponę

Wszystko zaczęło się od wezwania gliwickiej policji do niebezpiecznego znaleziska, na jakie natknął się jeden z kierowców na DTŚ. Porzucona, zniszczona opona była jednak ledwie początkiem problemów pewnego kierowcy ciężarówki wiozącej złom.

Zdarzenie miało miejsce przed tygodniem, w ostatnią sobotę maja. Gliwicka policja została wezwana przez jednego z kierowców, który podczas jazdy po Drogowej Trasie Średnicowej natknął się na porzuconą oponę.


Jak nie trudno się było domyślić, “zgubił” ją jeden z poruszających się po tej drodze pojazdów ciężarowych. Musiała się zsunąć z felgi po tym, jak prawdopodobnie uległa zniszczeniu poprzez wybuch.

Jednak to, co ukazało się funkcjonariuszom po przyjechaniu na miejsce przerosło ich oczekiwania. W miejscu, gdzie leżała felga, początek miał także pas uszkodzonej nawierzchni asfaltu. Za zniszczenia, jak się później okazało, odpowiadał właściciel zniszczonej opony.

Po uszkodzeniu ogumienia, a następnie zgubieniu opony, kontynuował on jazdę na samej feldze. 11-tonowa ciężarówka przewożąca złom wyżłobiła widoczne ślady w drodze na odcinku 6 kilometrów.

Kierowca przyznał później funkcjonariuszom, że chciał za wszelką cenę dojechać do huty i celowo ignorował uszkodzenie, jakie powstało w jego pojeździe. Podróż przerwała jednak awaria jednego z podzespołów pojazdu, przez co tak czy siak – do celu nie udało się trafić.

Mężczyznę ukarano mandatem w kwocie 300 złotych. To nie koniec kłopotów. Zarządca drogi będzie miał teraz prawo domagać się zwrotu kosztów naprawy uszkodzonej przez ciężarówkę nawierzchni.