Sukces ITD – zorganizowano akcję “trzeźwy poranek”, nikogo nie zatrzymano

Małopolski oddział Inspekcji Transportu Drogowego postanowił sprawdzić pod kątem trzeźwości kierowców pojazdów ciężarowych. Ogłoszono sukces – żaden z 32 sprawdzonych kierujących nie prowadził pod wpływem alkoholu.

Po kilku nagłośnionych przez media przypadkach prowadzenia ciężarówek na podwójnym gazie, małopolska ITD postanowiła sprawdzić w zeszły czwartek stan trzeźwości kierujących największymi i najcięższymi pojazdami na naszych drogach.

Przypominamy, w zeszłym miesiącu zatrzymano dwóch kierowców w stanie upojenia, którzy stwarzali ogromne niebezpieczeństwo na drodze. Jeden miał 2,7 promila i nie potrafił utrzymać toru jazdy na autostradzie. Drugi, z wynikiem 2,2 promila, nie był w stanie utrzymać kontaktu podczas badania alkomatem.


Wspomniane kontrole odbyły się tuż przy punkcie poboru opłat na autostradzie A4, a łącznie podczas akcji zatrzymano 32 kierowców pojazdów ciężarowych. Choć powinien być to standard, to nie trudno mówić o pozytywnym zaskoczeniu w kontekście wyników kontroli ITD.

Każdy z 32 sprawdzonych za pomocą alkomatu kierowców okazał się być trzeźwy. Niech to będzie wstęp do pozytywnej tendencji odwracającej dotychczasowe trendy. W samym 2018 roku na przykład, zatrzymano ponad 100 tysięcy nietrzeźwych za kółkiem.

źródło: ITD

Twój adres email nie zostanie opublikowany.