To już pewne – Audi TT znika z rynku bez następcy

Na temat przyszłości mało którego samochodu przeczytać można było tyle spekulacji, jednak finał tej historii jest zaskakująco banalny. Nowe Audi TT nie będzie ani coupe, ani liftbackiem. Nie będzie go w ogóle – samochód ten zniknie z rynku bez bezpośredniego następcy.

Audi TT pojawiło się na rynku we wrześniu 1998 roku. Przez 21 lat produkcji niewielkie coupe doczekało się trzech generacji, rzeszy entuzjastów i niezliczonych wersji specjalnych. Gdy jednak zakończy się rynkowy żywot obecnej generacji – epoka TT przejdzie do historii.

Trzecie wcielenie TT trafiło na rynek w 2014 roku, a w ostatnich miesiącach pojawiało się coraz więcej plotek na temat jego przyszłości. Niektóre źródła podawały, że samochód doczeka się następcy. Inne, że zyska kolejną parę drzwi. Nic takiego się jednak nie stanie.


Bieżąca odsłona Audi TT będzie zarazem jego ostatnią. Najczarniejszy scenariusz potwierdził się w tym tygodniu, kiedy to Bram Schot z Audi przekazał podczas konferencji na temat przyszłości marki, że nie ma planów kontynuowania produkcji pojazdu o takiej koncepcji.

W jego miejsce w najbliższej przyszłości pojazd o napędzie elektrycznym. Może mieć podobne wymiary nadwozia, cenę i zbliżony charakter, jednak na pewno nie będzie nazywał się “TT”. Historia tego ciekawego modelu nie znalazła podstaw do uzyskania kontynuacji.