Koniec pracy z Mercedesem, pora przesiąść się do BMW – reklama z klasą

Po 13 latach pełnienia funkcji prezesa koncernu Daimler, Dieter Zetsche ustępuje z tej funkcji. Hołd tej ważnej dla świata motoryzacji postaci postanowiło oddać BMW, tworząc zaczepną i zarazem chwytającą za serce reklamę.

66-letni Dieter Zetsche to jedna z najważniejszych postaci przemysłu samochodowego. Poczynając od 2006 roku, przez kolejne 13 lat pełnił on rolę dyrektora generalnego koncernu Daimler AG. Wśród osób wpływających m.in. na marki Mercedes-Benz czy Smart, był on na pierwszym miejscu.

To, jak wyglądają samochody tych marek, gdzie są one produkowane, co można kupić w salonach i co będziemy mogli kupić w najbliższych latach – wszystko to “przeszło” przez Zetsche, który miał na to decydujący wpływ.


Wszystko ma jednak swój kres i nie inaczej jest z piastowaniem ważnych stanowisk. Już we wrześniu ubiegłego roku prezes Daimlera potwierdził, że zakończy swoją służbę w maju 2019 roku. Jak obiecał, tak zrobił – epoka Zetsche przechodzi do historii.

Możemy tylko się domyślać, jak huczne pożegnanie urządzono Panu Prezesowi przy okazji pożegnania się ze swoją funkcją. Ile bukietów kwiatów wręczono, ile toastów wzniesiono, ile milionów abstrakcyjnej odprawy wypłacono – to wie tylko wąska garstka najbliższych współpracowników.

Chęć oddania hołdu pojawiła się jednak jeszcze z dość niespodziewanej strony. BMW opublikowało w środę na swoim oficjalnym kanale nietypowy spot reklamowy, w którym postanowiono w humorystyczny i zarazem refleksyjny sposób rzucić okiem na koniec epoki Dietera Zetsche.

W spocie widzimy wyobrażenie tego, jak wyglądało pożegnanie prezesa z Mercedesem. Główną rolę odgrywa tutaj wyjątkowo dobrze ucharakteryzowany aktor, do złudzenia przypominający “oryginał”. Po tym, jak Zetsche opuszcza po raz ostatni mury siedziby, wsiada on do Klasy S.

Szofer odwozi byłego prezesa do jego rezydencji, gdzie żegna się z nim i pozostawia go samego przed bramą garażową.

W następnym ujęciu jej wrota otwierają się, a tam w rogu widać jeden z klasycznych modeli Mercedesa. Zetsche wyjeżdża jednak z garażu zupełnie innym samochodem. Jest to… hybrydowe BMW i8 Roadster.

Spot kończy się podziękowaniem BMW byłemu prezesowi Daimlera za “wiele lat inspirującej rywalizacji”. Pełna klasa.

Twój adres email nie zostanie opublikowany.