McLaren GT, czyli flagowe gran turismo z 612-konnym V8

Brytyjscy specjaliści od supersamochodów postanowili opracować tym razem samochód o cywilnym usposobieniu. 612-konne GT to piekielnie szybki samochód dla tych, którzy od toru wolą autostrady lub nadmorskie promenady.

Po wyczynowym modelu Senna, McLaren postanowił tym razem opracować coś dla osób preferujących nadal szybkie, ale bardziej dostojne samochody sportowe. Model GT to flagowe gran turismo marki mające zjednać jej tych, którzy dotychczas z sympatią patrzyli np. na modele Ferrari.


Samochód ujrzał ostatecznie światło dzienne w połowie mijającego tygodnia. I o ile pod kątem stylistycznym trudno mówić o zaskoczeniu, to i tak oglądanie kolejnych fotografii stwarza przyjemność. Trzeba przyznać, że McLareny wyglądają ostatnio spójnie i nietuzinkowo.

Pojazd zwraca uwagę dwukolorowym malowaniem nadwozia, oryginalnym kształtem lamp i zgrabną, krągłą sylwetką. Nie jest to przesadnie wielki samochód – mierzy on ledwie 4,7 metra długości. Z kolei 1,1 metra prześwitu ma pozwalać na wygodne manewrowanie w… mieście.

GT napędzane będzie przez 4-litrowe V8 wyróżniające się mocą 612 KM i 630 Nm momentu obrotowego. Podwójnie turbodoładowana jednostka współpracuje z siedmiobiegową skrzynią biegów SSG. Sprint do “setki” zajmuje jedynie 3,1 sekundy, a prędkość maksymalna to 326 km/h.

McLaren GT ma być komfortowym pojazdem do poruszania się w cywilnych warunkach, dlatego Brytyjczycy zadbali o odpowiednio rozpieszczający wystrój kokpitu. Nie szczędzono białej skóry i alcantary na wykończenie foteli, a podróż ma umilać 12-głośnikowy system audio.

Zamówienia na GT będzie można składać już za kilka tygodni, a pierwsze egzemplarze mają trafić do klientów pod koniec bieżącego roku. McLaren GT to element ambitnego planu zakładającego ofensywę modelową i pomnożenie sprzedaży do 2025 roku. To może się udać!

Twój adres email nie zostanie opublikowany.