Kierowca stracił wszystkie 16 kategorii prawa jazdy za jednym zamachem

Niebezpieczne zdarzenie, do jakiego doszło kilka dni temu w Bartoszycach, przyniosło wyjątkowo bolesne konsekwencje dla sprawcy. W wyniku spowodowania wypadku pod wpływem alkoholu, mężczyzna utracił prawo jazdy. A dokładniej, wszystkie z 16 rodzajów uprawnień.

Do wszystkiego doszło w ostatnim tygodniu w województwie Warmińsko-Mazurskim. 64-letni mężczyzna w stanie upojenia alkoholowego zdecydował się wsiąść za kierownicę Forda Focusa, stwarzając na drodze śmiertelne niebezpieczeństwo.

Jeden z kierowców był zmuszony uciekać na pobocze w celu uniknięcia zderzenia z nietrzeźwym. Ostatecznie, pijacki rajd 64-latka zakończył się na ścianie budynku gospodarczego.


Jak się prędko okazało, mężczyzna miał w wydychanym powietrzu 2 promile alkoholu. Co gorsza dla niego, jego czyn pozbawił go bardzo cennych uprawnień.

Poza grzywną i groźbą 2 lat pozbawienia wolności, kierowcy Forda odebrano bowiem także prawo jazdy, które może do niego nie wrócić przez kolejne 3 lata.

Nie jest to byle jakie prawo jazdy – mężczyzna posiada uprawnienia na wszystkie z 16 kategorii pojazdów, jakie uwzględniono na rewersie dokumentu. To jednak już przeszłość. Warto było?

źródło: Policja