Volkswagen zebrał 10 tysięcy zamówień na elektryczne ID.3 w 24 godziny

Wielkimi krokami zbliża się premiera nowego, elektrycznego “auta dla ludu”. Volkswagen ID.3 już teraz wzbudził ogromne zainteresowanie wśród przyszłych nabywców. W ciągu jednej doby niemiecka marka zebrała ponad 10 tysięcy zamówień.

Volkswagen ID.3 to wstęp do zapowiadanej od miesięcy wielkiej ofensywy modelowej marki z Wolfsburga w klasie pojazdów elektrycznych. Z tym kompaktowym hatchbackiem producent wiąże ogromne nadzieje – ma on szanse stać się pierwszym, ludowym autem na prąd rodem z Europy.


Jak na razie, na taki tytuł zasłużyły tylko dwa samochody – Tesla Model 3 i Nissan Leaf. To dotychczasowi liderzy sprzedaży wśród pojazdów ładowanych z wtyczki, czemu bezczynnie przestaje się wreszcie przyglądać europejska gwardia producentów.

ID.3 ma zadebiutować oficjalnie w październiku tego roku na Salonie Samochodowym we Frankfurcie. Pierwsze oficjalne informacje powinniśmy poznać latem tego roku, za to zamówienia na pierwszą serię aut można składać już od kilku dni.

Volkswagen przewidział na początek 30 tysięcy sztuk ID.3, a w ledwie jedną dobę wykorzystano zaskakująco dużą część tej puli. Wystarczył jeden dzień, aby marka zebrała na elektrycznego hatchbacka aż 10 tysięcy zamówień.

Choć samochody trafią do klientów dopiero w przyszłym roku, to nie przeszkodziło to wspomnianym zainteresowanym. Aby dokonać skutecznej rezerwacji, trzeba wpłacić m.in. 1 tys. euro depozytu. Podstawowy ID.3 ma wyróżniać się zasięgiem do nawet 430 kilometrów.

Konkurencyjna ma być także cena – ta w dolnym pułapie ma wynosić 40 tysięcy euro, czyli 171 tysięcy złotych. W dotychczasowej ofercie, ID.3 zastąpi miejsce mało popularnego e-Golfa.