Nissan kończy produkcję 370Z Roadster – wersja coupe będzie żyć dalej!

Powoli nadchodzi czas na kolejne wysłużone auto z japońskim rodowodem. Nissan podjął decyzję o wycofaniu z produkcji modelu 370Z w odmianie Roadster z powodu śladowego zainteresowania. Nic dziwnego – samochód jest na rynku od 11 lat. Co ciekawe, dalej trwać będzie jednak produkcja odmiany z twardym dachem. Przynajmniej przez najbliższy czas.

Prezentując niedawno cennik dla 370Z na rok modelowy 2020, Nissan nie uwzględnił w nim odmiany z otwartym dachem. Na uzasadnienie tej decyzji nie trzeba było długo czekać. Japończycy postanowili zakończyć produkcję tej odmiany nadwoziowej. Sprzedaż, począwszy od Stanów Zjednoczonych, dobiegnie końca niebawem na pozostałych rynkach. Powód? Mizerna sprzedaż.

W produkcji ma jednak dalej pozostać odmiana coupe, która jest zarazem podstawowym wariantem. Pomimo zapowiedzi o następcy, dalej go nie widać na horyzoncie, dlatego Nissan będzie produkować jeszcze 370Z Coupe co najmniej przez najbliższe kilkanaście miesięcy. Już teraz, jest to jeden z najstarszych samochodów w ofercie producenta.


Przypominamy – Nissan 370Z zadebiutował w październiku 2008 roku, zastępując bardzo dobrze przyjęty przez rynek model 350Z. Wówczas pewnie nikt nie spodziewał się, że niewielkie japońskie coupe przetrwa aż 11 lat bez większych modyfikacji, z perspektywą na jeszcze dłuższy staż rynkowy.

Oferta sportowych aut Nissana ogółem rzecz mówiąc odznacza się bardzo zaawansowanym wiekiem. Większy model GT-R również pozostaje w produkcji od ponad dekady, podobnie jak mniejszy brat nie mając póki co jednoznacznych perspektyw na następce.

Najpierw trzeba w końcu odnowić gamę bardziej dochodowych modeli, a w tym roku wszystkie siły koncentrują się na drugiej generacji crossovera Juke.