Drogowy “nauczyciel” omal nie doprowadził do karambolu w Gliwicach

Niewiele brakowało, aby akt drogowej agresji skończył się tragedią. 41-latek postanowił “pouczyć” kierowcę wolniej jadącego samochodu, gwałtownie hamując przed jego maską. Jadący z tyłu autobus cudem nie staranował nagle zwalniających samochodów.

Do zdarzenia doszło na początku tego tygodnia na gliwickich odcinku Drogowej Trasy Średnicowej. Wszystko zarejestrowały okoliczne kamery monitoringu. Na nagraniu widać, jak kierowca białego SUV-a gwałtownie zatrzymuje się przed jadącym za nim samochodem.

Jako, że śląska DTŚ to droga szybkiego ruchu, to takie pirackie manewry stwarzają jeszcze większe niebezpieczeństwo. Jadący dalej autobus cudem uniknął zderzenia ze stojącymi samochodami, gwałtownie odbijając na lewy pas.


Niestety, w tym manewrze ucierpiał kierowca prawidłowo poruszający się po lewym pasie. Został on uderzony lewym przednim narożnikiem autobusu w tylny błotnik, choć trzeba przyznać, że mogło skończyć się o wiele gorzej.

Policja wszczęła już postępowanie przeciwko 41-letniemu agresorze drogowemu. Gliwiccy policjanci złożyli wniosek o ukaranie mężczyzny. Celem jest nie tylko odebranie mu uprawnień do prowadzenia pojazdów, ale i skierowanie na badania lekarskie.

źródło: Śląska Policja