Renault przypomniało sobie o Kangoo – po 12 latach nadchodzi nowy model

Obecnie produkowane Renault Kangoo, nawet jak na realia rynku samochodów dostawczych, jest prawdziwym dinozaurem. Choć samochód produkowany jest już od 11 lat, to w salonach wciąż próżno szukać następcy. Zmieni się to jednak w przyszłym roku. Wszystko wskazuje na to, że na nowe Kangoo warto było czekać.

Renault Kangoo to jeden z najpopularniejszych kompaktowych samochodów dostawczych na europejskim rynku. W przeszklonej wersji z tylnym rzędem siedzeń, to także wartościowe auto rodzinne dla osób, które z różnych względów nie są zainteresowane zakupem Scenica.


Pierwsza generacja tego modelu trafiła na rynek w 1998 roku. Na debiut drugiego wcielenia trzeba było czekać dekadę, do roku 2008. Choć od tamtego wydarzenia minęło już 11 lat, to ten coraz bardziej przestarzały samochód nadal można kupić w salonach francuskiej marki.

Sprzedaż Kangoo w ostatnich latach utrzymuje się wprawdzie na dość stabilnym poziomie, jednak trudno powiedzieć tutaj o zawrotnych wynikach. Nieco ponad 20,3 tysiąca sprzedanych sztuk w 2018 roku to wynik mizerny. Jeszcze niedawno można było odnieść wrażenie, że Renault całkowicie zapomniało o tym modelu i nie wiadomo, jak długo jeszcze będzie go podtrzymywać przy życiu.

W zeszłym tygodniu jednak nareszcie pojawił się przełomowy sygnał – pamiętamy o Kangoo i prowadzimy zaawansowane prace nad następcą. Ten, ma się pojawić w salonach sprzedaży w przyszłym, 2020 roku. Nim to nastąpi, Renault przedstawiło studium nowego modelu.

Renault Kangoo ZE Concept to zapowiedź elektrycznego wariantu trzeciej generacji dostawczaka, który ma stanowić wyraźny postęp na tle dotychczasowego Kangoo na prąd. Auto ma mieć większy zasięg, wydajniejszy napęd i lepsze możliwości transportowe.

Stylistycznie nowe Kangoo zapowiada się obiecująco. Sylwetka ma nabrać dojrzalszych i bardziej muskularnych proporcji, doskonale przenosząc stylistykę Renault na grunt najnowszych trendów. Ile z prototypu zostanie w seryjnym modelu? O tym przekonamy się za kilkanaście miesięcy. Szybko Renault, konkurencja nie śpi!