Toyota La Coupe Prototype, czyli dziwaczna wizja nowego MR-2

Tajemnicze coupe ze zdjęć z urzędu patentowego, jakie kilka dni temu wyciekły do sieci, okazało się być nowym prototypem Toyoty. La Coupe Prototype to ciekawa, choć nieco ekscentryczna wizja, nowego, niewielkiego auta sportowego japońskiej marki. Tak mogłaby wyglądać nowa MR-2!

Nie jest tajemnicą, że Toyota po latach przerwy planuje ponownie poświęcić trochę uwagi konstruowaniu sportowych samochodów. Wyczynowy wariant Yarisa (GRMN) i powrót Supry do salonów sprzedaży to ledwie początek.

Japońska marka jest też ponoć otwarta na wskrzeszenie kultowej Celiki i MR-2. Jest oczywiście za wcześnie, by spekulować na temat ewentualnej daty premiery lub specyfikacji technicznej.


Byłoby jednak ciekawie, gdyby za współczesną interpretację mniejszego MR-2 posłużył opisywany prototyp. Toyota La Coupe to nietuzinkowe studium nowoczesnego samochodu sportowego, które formalnie… nigdy nie powstało.

Próżno bowiem szukać zbyt wielu informacji na temat tego samochodu w internecie. Samochód nie został oficjalnie zaprezentowany, a jedynie fotografie, jakie dokumentują fakt istnienia La Coupe Concept, trafiły kilka dni temu na japońskiego Instagrama i portal Carscoops. Powstały prawdopodobnie na zamkniętym pokazie.

Niewielkich rozmiarów sportowe auto posiada prawdopodobnie napęd hybrydowy (co sugerują niebieskie wypełnienia znaczków), a także nowoczesne wnętrze z cyfrowymi wyświetlaczami.

Uwagę zwraca wygląd, który sprawia wrażenie, jakby samochód wyglądał tak samo od przodu, jak i od tyłu. W połączeniu z ciekawą kolorystyką nadwozia i dużymi alufelgami, La Coupe bez wątpienia może się podobać.

Byłoby ciekawie, gdyby to tajemnicze studium Toyoty przeobraziło się w przyszłości w niewielkie, seryjne coupe z przeznaczeniem także na rynek europejski. Czy tak się stanie? Czas pokaże.