Jedyne takie Maserati Quattroporte Shooting Brake, czyli wielkie kombi

Przerabianie dużych, trójbryłowych samochodów na kombi to praktyka, z jaką spotkać się można nie od dziś. Niektóre projekty odstraszają amatorskim wykonaniem i widocznymi gołym okiem niedoróbkami. Inne, imponują profesjonalnym podejściem do tematu. Do tego drugiego grona zalicza się Maserati Quattroporte Shooting Brake, czyli jedynie takie, wielkie włoskie kombi.

Maserati Quattroporte to flagowy, luksusowy model włoskiej marki, który – jak sama nazwa wskazuje – kojarzy się z czterema drzwiami, czyli nadwoziem sedan. Po raz kolejny postanowiono jednak zinterpretować koncepcję tego pojazdu na nowo, tworząc unikatową odmianę kombi.


W przypadku poprzedniej generacji włoskiego auta, włoskie przedsiębiorstwo Carrozzeria Touring Superlegger opracowało projekt niepowtarzalnego nadwozia Bellagio Fastback Touring. Mieszanka kombi i fastbacka powstała w 4 egzemplarzach, stając się zarazem jednym, z najrzadszych tego typu aut, jakie kiedykolwiek powstały.

Jeszcze większym rarytasem jest projekt oparty na bazie obecnej generacji Quattroporte, za który odpowiada tym razem pewien Brytyjczyk. Na zlecenie miłośnika Maserati, opracował on wariant ochrzczony mianem “shooting brake”. Powstał on w jednym egzemplarzu i jest to prawdopodobnie największe kombi, jakie w ostatnich latach udało się komukolwiek opracować.

O tym, jak ogromny jest to samochód, dobitnie świadczy fotografia Quattroporte Shooting Brake z profilu. Na pozostałych zdjęciach widać z kolei kunszt i staranność o szczegóły. Twórca projektu zadbał o to, aby Maserati wyglądało nie jak samoróbka, a tak, jakby w takiej formie opuściło fabrykę.

Konwersja z sedana na kombi zajęła ponad 1500 roboczogodzin. Samochód, co ciekawe, wystawiono właśnie na sprzedaż. Dzieki temu, wiadomo o nim sporo. Pod maską znajduje się 3-litrowy diesel, w 4 lata auto przejechało nieco ponad 14 tysięcy kilometrów, a wyposażenie jest wyjątkowo bogate. Poza kamerą cofania i skórzaną tapicerką, auto wyposażone jest także w np. okno dachowe.

Zagadką pozostaje jedynie cena. Aby ją poznać, trzeba skontaktować się ze sprzedającym osobiście.