10 lat więzienia za kradzież 61 zwróconych Audi i Volkswagenów z parkingu

Parking, na którym przechowywane są Audi i Volkswageny zwrócone po wybuchu skandalu Dieselgate, doczekał się tak dużej sławy, że w końcu przykuł on także uwagę złodziei. Mężczyźni, którzy zuchwale ukradli 61 samochodów, doczekali się wyroku sądu.

Tereny dawnego stadionu Pontiac Silverdome w amerykańskim Detroit diametralnie zmieniły swoją rolę. Niegdyś rozgrywały się tutaj mecze lokalnej futbolowej drużyny Detroit Lions, a także inne liczne wydarzenia sportowe. Dzisiaj jest to wielkie cmentarzysko dla samochodów koncernu Volkswagena.

To właśnie na obszarze zburzonego w 2017 roku stadionu przechowywane są tysiące Audi i Volkswagenów, które klienci zwrócili w ramach skutków afery Dieselgate. Samochody, które koncern z Wolfsburga musiał przymusowo odkupić, ulokowane zostały w różnych miejscach w Stanach Zjednoczonych, tworząc sieć wielkich parkingów.


Pojazdy wyposażone w oprogramowanie fałszujące pomiary emisji spalin przeznaczone są do utylizacji. Póki co, stoją i niszczeją pod chmurką. Dwóch lokalnych przestępców uznało, że szkoda, aby się zmarnowały, dlatego postanowili je sobie przywłaszczyć. Konkretniej, skradziono 61 samochodów z wielkiego parkingu w Detroit.

42 i 41-latek próbowali potem sprzedać bezprawnie przejęte Audi i Volkswageny, wywożąc większość aut poza teren stanu Michigan, gdzie leży miasto Detroit. Mężczyźni prędko zwrócili uwagę śledczych, którzy przez ostatnie dwa lata prowadzili śledztwo. Właśnie doszło ono do skutku.

Według ustaleń prokuratury w Detroit, kradzieże miały miejsce między marcem a wrześniem 2017 roku. Duetowi przestępców postawiono zarzut sprzedaży i posiadania skradzionych samochodów. Grozi im za to nawet 10 lat więzienia i 250 tysięcy dolarów grzywny.

Jak do utylizacji, do utylizacji, kropka.

źródło: Carscoops