Żniwa ITD w Jaworznie – ponad 50% pojazdów straciło dowody rejestracyjne

Funkcjonariusze śląskiej Inspekcji Transportu Drogowego ponownie wykorzystali swoją mobilną stację do kontroli pojazdów. Tym razem, ustawiono ją przy Drodze Krajowej numer 79 obok Jaworzna. Wystarczyło kilka godzin, aby ponad połowa z 23 samochodów dostawczych straciło dowody rejestracyjne. Powód? Fatalny stan techniczny.

Idzie wiosna, a wraz z nią – czas żniw. Inspekcja Transportu Drogowego po raz drugi w tym miesiącu chwali się wynikami kontroli, jakie przeprowadziła za pomocą mobilnej stacji na dziesiątkach pojazdów dostawczych. Jest tak źle, jak można się było domyślić. A nawet gorzej.

Najpierw w czwartek 7 marca na autostradzie A1 nieopodal katowickiego węzła, sprawdzono 22 pojazdy. Aż 12 z nich odebrano dowody rejestracyjne z powodu złego stanu technicznego. Wyniki poniedziałkowej kontroli na Drodze Krajowej numer 79 wyglądają jeszcze gorzej.


Ustawiona nieopodal Jaworzna mobilna stacja sprawdziła 23 pojazdy dostawcze, które wyrywkowo poddano kontroli przez funkcjonariuszy ITD. Aż 13 z nich, czyli ponad połowa, okazała się mieć usterki techniczne kwalifikujące do odebrania dowodu rejestracyjnego.

Najczęściej pojawiającymi się problemami podczas kontroli były luzy w zawieszeniu i wycieki płynów eksploatacyjnych, w tym – hamulcowego. Wyniki działań funkcjonariuszy ITD na Śląsku to niestety smutna próbka zjawiska, z którym masowo od lat zmagają się polskie drogi.

źródło: dostawczakiem.pl

Twój adres email nie zostanie opublikowany.