Opolska policja ściga kierowców, których przyłapano na jechaniu A4 pod prąd

Po wypadku ciężarówki na odcinku autostrady A4 na Opolszczyźnie, do sieci trafiło bulwersujące nagranie. Widać na nim, jak niektórzy kierowcy stojący w korku postanawiają zawrócić i ewakuować się, jadąc pod prąd przygotowanym na przejazd karetki korytarzem. Policja wszczęła postępowanie wobec widocznych na nim kierowców.

Do opisywanego zdarzenia drogowego doszło przed tygodniem w okolicach Strzelec Opolskich, na ruchliwym odcinku autostrady A4. Przewożąca kruszywo ciężarówka przewróciła się, doprowadzając do całkowitego paraliżu drogi. Powstał długi korek, w którym wygospodarowano wąski przesmyk na potrzeby przejazdu karetki pogotowia.

Niestety, niektórzy kierowcy postanowili w niezgodny przepisami sposób ewakuować się z drogowego zatoru. Na nagraniu, którego autorem jest osoba stająca na pobliskim wiadukcie, widać, jak srebrny Volkswagen Golf zawraca i pod prąd oddala się od zdarzenia drogowego korytarzem bezpieczeństwa.


Po chwili w jego ślady idzie też dwóch kierowców samochodów dostawczych. Ostatecznie, na nielegalny manewr zawracania decyduje się też kierowca białej lawety. Pech chciał, że akurat wtedy korytarzem bezpieczeństwa nadjechała karetka pogotowia. Na szczęście, kierowca pojazdu miał gdzie się cofnąć, nie utrudniając długo przejazdu ratowniczemu Sprinterowi.

Nagranie, które opublikowano na Facebookowym profilu OSP.pl, zostało już przekazane na policję. Komenda w Strzelecach Opolskich zachęca do nadsyłania nagrań z tego zdarzenia, gdyż dzięki temu łatwiejsze będzie szybkie zidentyfikowanie i ukaranie łamiących przepisy kierowców.

Funkcjonariusze zdradzili, że podobne manewry to smutna rzeczywistość polskich dróg szybkiego ruchu. Jednakże, cieszy ich rosnący opór współużytkowników dróg w sprawie takich działań. Dzięki nadsyłanym nagraniom udało się przed 3 laty ukarać innych kierujących pod prąd, którzy również próbowali uniknąć zatoru drogowego na autostradzie, stwarzając przy tym ogromne niebezpieczeństwo.

Cyrk na A4, samochody pod prąd. "Jeden prawie zderzył się z karetką".

Dantejskie sceny rozgrywały się na autostradzie A4, niedaleko Strzelec Opolskich po tym, jak w piątek rano doszło tam do dwóch wypadków. Część z kierowców, którzy utknęłi w korku, postanowiło zawrócić, gdy na miejsce wciąż dojeżdżały służby ratunkowe. –> Szczegóły w artykule – link w komentarzu.

Gepostet von Ochotnicza Straż Pożarna – OSP.pl am Freitag, 1. März 2019

źródło: nto.pl