Nowa Mazda 3 MPS, czyli sportowy hatchback, który nigdy nie powstanie

Choć Mazda zdążyła już potwierdzić, że nie planuje wracać do produkcji sportowych wariantów swoich osobowych modeli, to warto popuścić na moment wodze fantazji. Pewien węgierski projektant stworzył ciekawą wizualizację Mazdy 3 MPS w najnowszym wydaniu.

Mazda 3 MPS to jeden z najciekawszych hot hatchów, jaki wydał japoński przemysł motoryzacyjny na świat. Kompaktowe sportowe auto produkowano w dwóch generacjach w latach 2007-2013. W USA auto było znane pod nazwą Mazdaspeed 3.

Pomimo wielkich nadziei, sportowa odmiana nie powróciła do oferty przy okazji premiery dotychczasowego modelu, który miał premierę w połowie 2013 roku.


Stan ten raczej nie ulegnie już zmianie – w grudniu szef Mazdy zdradził, że nie ma planów związanych z powrotem do oferty modeli z serii MPS.

Obecnie na światowe drogi wkracza właśnie czwarta generacja, która reprezentuje najnowszą, wyjątkowo awangardową i zadziorną estetykę marki. Zdaniem wielu, nowa Mazda 3 to idealna baza pod wyczynową odmianę.

Na przekór brutalnej rzeczywistości, popularny węgierski internetowy specjalista od Photoshopa X-Tomi, postanowił stworzyć wizualizację nowej Mazdy 3 MPS.

Zmian pojawiło się niewiele, jednak to wystarczyło, aby wygląd kompaktowego auta nabrał charakteru. Aż szkoda, że póki co – Japończycy raczej nie planują zmienić swojego zdania.