Emeryt podróżował na 3 oponach, bez prawa jazdy i OC, przejechał tak 30 kilometrów.

W Rheinland-Pfalz policja zatrzymała 81-latka w trzykołowym passacie. Emeryt najwyraźniej nie zauważył utraty opony i pędził drogą do domu. Nie widział też radiowozu, bo funkcjonariusze nie mogli go sprowadzić na pobocze przez ponad 3 kilometry. Jak się okazuje na popularnej B5 takie wyczyny nie robią wrażenia.

Wieczorem 18 lutego policja w pobliżu Dorsel (Niemcy) zatrzymała samochód z trzema kołami! Srebrny VW Passat (B5) został zauważony przez funkcjonariuszy nadjeżdżających z przeciwnego kierunku.  Spod przedniego koła samochodu sypały się iskry. Policjanci podjęli pościg i już wkrótce mieli pewność, że w samochodzie brakuje lewej przedniej opony. Niestety próba zatrzymania pojazdu była trudniejsza, niż się spodziewano, ponieważ kierowca początkowo nie reagował na sygnały stop i włączonego koguta. Dopiero po około 3,5 kilometra udało się zatrzymać passata. Nie ma się co dziwić, jazda na 3 kołach wymaga ogromnego skupienia, więc kierowca mógł nie zauważyć drogówki : D.

Jak wyjaśnia policja, samochód miał chwile wcześniej kolizję i stracił oponę, czego 81-letni kierowca najwyraźniej nie zauważył i przejechał ponad 30 kilometrów na trzech kołach. Senior nie posiadał prawa jazdy, ponadto samochód nie był ubezpieczony. Policja rozpoczęła wstępne dochodzenie. VW został skonfiskowany.