Tesla wprowadza specjalną funkcję dla psów pozostawionych w samochodzie

Co roku w miesiącach letnich media donoszą o licznych przypadkach pozostawiania zwierząt w zamkniętych samochodach na np. parkingach galerii handlowych. Niektórzy właściciele czworonogów zostawiają uchyloną szybę, jednak to za mało, aby uchronić je od lejącego się z nieba żaru. Tesla opracowała na takie wypadki rozwiązanie – system Dog Mode.

Do lata i wiążących się z nim wysokich temperatur zostały wprawdzie jeszcze 4 miesiące, jednak Tesla Motors szykuje się na ten okres już teraz. Amerykańska marka zdecydowała się zaprezentować system Dog Mode, który ma zapewnić komfortowe warunki zarówno psom pozostawionym w samochodzie podczas letnich dni, jak i właścicielom, którzy muszą na chwilę wyjść coś załatwić. Teraz, będą mogli zrobić to z czystym sumieniem.

Działanie “psiego trybu” jest wyjątkowo proste. Na centralnym ekranie w opcjach działania klimatyzacji należy wybrać opisaną opcję i zatwierdzić to jednym dotknięciem. Po zamknięciu samochodu, klimatyzacja pozostaje włączona, utrzymując w kabinie pasażerskiej optymalną temperaturę, którą dobiera kierowca.


Na przykładowym filmie, jest to 70 stopni w skali Fahrenheita, czyli ok. 21 stopni Celsjusza. Ponadto, na ekranie pokazuje się duży i czytelny komunikat:

Mój właściciel zaraz wróci. Bez obaw!

To na wypadek takich przechodniów, którzy w trosce o los przebywających w czworonogów mogliby uznać, że trzeba go ratować poprzez np. wybicie szyby. Być może uchroni to właścicieli Tesli od sytuacji, która np. przydarzyła się w zeszłym roku pewnemu właścicielowi Toyoty Prius w Gdansku.

Przechodzień nie wiedział najwidoczniej o systemie postojowej klimatyzacji w tym samochodzie, przez co niepotrzebnie próbował uratować znajdujące się w hybrydowym aucie zwierzę. Istotnie, przydałby się w takiej sprawie czytelny komunikat o tym, że w środku pies jest bezpieczny.