Subaru rozerwane na kawałki, sprawca uciekł z miejsca zdarzenia

Do wypadku doszło wczoraj na na drodze 296 Godzieszów – Żagań na wysokości strefy ekonomicznej w Wykrotach. Subaru Forester zostało, dosłownie, rozerwane na kawałki. Kierowca BMW M2 (drugie auto, które brało udział w zdarzeniu) uciekł na piechotę z miejsca wypadku.

Sprawcą wypadku był kierowca BMW M2, auto zostało prawdopodobnie wcześniej skradzione (to nie jest potwierdzona informacja). Jak informuje serwis The Bad Bunzlauer: Subaru Forester rozerwane na kawałki. W wypadku brał udział również BMW M2. Po kobietę przyleciało śmigło. Trwał lub trwa pościg za sprawcą, który zbiegł z miejsca.


W wypadku ranne zostały dwie osoby, 31-letni kierowca oraz 24-letnia pasażerka, mieszkańcy powiatu nowosądeckiego. Kobieta została przetransportowana helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Legnicy, natomiast mężczyznę zabrała karetka pogotowia do szpitala w Zgorzelcu.

Policja szuka sprawcy

Jak poinformował w niedzielę PAP sierż. Łukasz Król z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu, do zdarzenia doszło w niedzielę rano w miejscowości Wykroty w powiecie bolesławieckim. “Mężczyzna spowodował wypadek nie ustępując pierwszeństwa, po czym uciekł z miejsca zdarzenia” – powiedział i dodał, że sprawcy wypadku w dalszym ciągu poszukują funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu i Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu.

 

 

Fot: The Bad Bunzlauer