Jeden zaparował źle, a za nim cała reszta – kuriozalna sytuacja w Wejherowie

Ciasno zaparkowane samochody to codzienność wielu miejskich parkingów w Polsce, jednak z tym zdjęciem z Wejherowa na Pomorzu coś jest ewidentnie nie tak. Samochody w trzecim rzędzie zaparkowano zbyt blisko sąsiadujących, blokując wyjazd kilkunastu pojazdom. Zdjęciem z monitoringu podzieliła się lokalna straż miejska.

Zdjęcie, jakim podzieliła się wejherowska straż miejska, obiegło sieć na początku tygodnia. Zobaczyć można na nim, jak kierowcy kilkunastu samochodów zaparkowali swoje samochody zderzak w zderzak z sąsiednim rzędem.

Problem w tym, że w podobny sposób zaparkowali kierowcy wcześniej pozostawionych samochodów, przez co zostały on z obu stron zablokowane. Jak powiedzieli strażnicy miejscy, najpierw nieprawidłowo swój samochód pozostawił kierowca jednego pojazdu. Prędko w jego ślady poszli jednak kolejni.


Wejherowscy funkcjonariusze przypomnieli jednocześnie, że zgodnie z prawem zabrania się parkowania w sposób utrudniający wjazd lub wyjazd innym samochodom. Nie podzielili się jednak informacjami, czy wlepili widocznym na zdjęciu kierowcom mandaty.