Dała radę! Tesla Model X przejechała pół miliona km na tych samych bateriach

Samochody Tesli na dobre zadomowiły się na rynku. Niektóre egzemplarze mogą pochwalić się już całkiem imponującymi przebiegami, jak przedstawiany dziś Model X. Elektryczny SUV przejechał na oryginalnych bateriach już ponad 500 tysięcy kilometrów. Budzący wiele obaw napęd podołał zadaniu.

Kalifornijska firma wypożyczająca samochody Tesli pochwaliła się swoim najbardziej wysłużonym samochodem we flocie. Na kanale YouTube zobaczyć można krótki film opowiadający o granatowej Tesli Model X, w której dotychczas przewinęło się ponad 7 tysięcy osób!

Napędzany prądem SUV przejechał do dzisiaj 350 tysięcy mil, czyli ponad 563 tysiące kilometrów (podobno ledwo od 2016 roku). Podczas przejechania tego dystansu, samochód nie tylko nie uległ poważnym awariom, ale i nie wymagał wymiany baterii.


Te podczas tak intensywnej eksploatacji utraciły swoją pojemność ledwie o 13%. Regularnie ładowany tzw. Superchargerem samochód poszczycić może się jednak i mniejszym zasięgiem. Spadł on z 247 mil (397 km) do 215 mil (346 KM).