Darmowy prysznic dla bagażu – wpadka Tesli z otwieraniem klapy w deszczu

Kolejni właściciele Tesli Model 3 skarżą się na irytującą dolegliwość, która doskwiera podczas deszczowych dni. Jeden z nich, przedstawił to na krótkim nagraniu.

W ubiegłym roku Tesla nie miała łatwego życia. Sieć co chwilę obiegały doniesienia o kolejnych problemach z mocami produkcyjnymi Modelu 3, a także wpadkach jakościowych w pierwszych dostarczonych egzemplarzach.

I o ile niektóre można potraktować jako choroby wieku dziecięcego, które po sprawnej akcji serwisowej można prędko wyeliminować (np. niedomykający się schowek), tak opisywany problem już trochę zaskakuje. Można rzecz – “dlaczego nikt z Tesli tego nie zauważył?”.


O co chodzi? Model 3, wbrew sylwetce w stylu liftbacka, jest sedanem. Finezyjnie stylizowana tylna szyba pozostaje zatem nieruchoma podczas otwierania klapy bagażnika. Podczas deszczowych dni rodzi się przy tym nieoczekiwany problem.

Otwierając klapę do końca, woda z niej ścieka na szybę, która z kolei wartkim strumieniem wpływa do wnętrza. Nic nie zatrzymuje jej po drodze – ani uszczelki, ani rynienki. Szyba jest bowiem zbyt długa.

Co dalej? Tesla zalicza kolejną wizerunkową wpadkę, a właściciele… Muszą póki co pamiętać, aby kłaść bagaż w głębszych zakamarkach bagażnika i wykładać go materiałem wchłaniającym nieproszoną wilgoć.