Baby Benz, czyli w 2022 roku możemy poznać nowego, miejskiego Mercedesa

Czy Audi A1 będzie miało konkurenta? Przez 8 lat istnienia tego modelu konkurencyjni producenci wydawali się nie być tym zainteresowanym. Do czasu. Mercedes rozważa ponoć opracowanie miniauta mniejszego od Klasy A.

Temat minisamochodów nie jest niemieckim marki premium obcy. Przez ostatnie lata każdy z Wielkiej Trójcy każdy przedstawił coś, co można uznać za pojazd segmentu B.

Audi zasłynęło na początku stulecia ekscentrycznym A2. Od 8 lat z kolei produkuje bardziej konwencjonalne A1, które w zeszłym roku doczekało się ponadto drugiej generacji.


BMW, teoretycznie od miejskich samochodów ma podległe mu Mini, jednak samo od 2013 roku wytwarza elektryczne, niewielkie auto i3.

Mercedes, przez 15 lat wytwarzał Klasę A w miejskim formacie. W 2012 roku zmienił jednak zdanie co do jej formuły, przeobrażając ten model w klasycznego, kompaktowego hatchbacka. Od tego czasu, próżno szukać w ofercie stuttgarckiej marki niewielkiego samochodu.

Okazuje się jednak, że koncepcja hatchbacka segmentu B nie została całkowicie zapomniana przez centralę Mercedesa. Jak donosi Auto Bild, trzydrzwiowy konkurent Audi A1 i Mini mógłby powstać niebawem na skróconej platformie nowej Klasy A.

Mikromercedes miałby sens także z innego względu. W ciągu najbliższych lat dokonana może zostać likwidacja marki Smart, przez co Daimler w ogóle przestanie produkować małe samochody.

W takiej sytuacji, premiera miejskiego hatchbacka wydawałaby się rozsądnym ruchem. Kiedy można spodziewać się potencjalnego debiutu takiego samochodu? Najwcześniej w 2022 roku. Spodziewana nazwa? A-City.