Tak wygląda nowy Volkswagen Golf 2020 (8 generacja)

Golf Mk8 ma być dłuższy i zapewnić więcej miejsca dla pasażerów tylnej kanapy. Produkcja ma ruszyć w połowie tego roku.

Jeszcze w styczniu 2018 roku pojawiły się oficjalne zapowiedzi, że Golf Mk8 trafi do produkcji w połowie tego roku, a auto miało trafić do salonów podczas jesieni 2019 roku.

Wygląda na to, że wszystko idzie zgodnie z planem, bo zeszły miesiąc przyniósł pierwsze konkrety na temat wyglądu nowego Volkswagena Golfa. Wersja 2020 (8 generacja) została przyłapana w Południowej Afryce podczas testów i to bez żadnego kamuflażu.


Natomiast teraz udało się uchwycić nowego Golfa na zdjęciach. Użytkownik Instagrama o nazwie johannes.vag opublikował zdjęcia nowej wersji popularnego Volkswagena. Jeżeli chodzi o wygląd zewnętrzny – rewolucji nie ma. Zmienić ma się przede wszystkim wnętrze.

Volkswagen Golf VII dostępny jest na rynku już od 2012 roku. Pomimo tego, że od premiery minęło mnóstwo czasu, auto nie postarzało się znacząco. Mieliśmy okazję jeździć Mk7 po ostatnim liftingu i auto w niczym nie ustępuje konkurentom, a nawet je przegania.

Jedyna rzecz, której brakuje obecnemu Golfowi, to kilka centymetrów więcej na nogi dla pasażerów tylnej kanapy. I podobno to ma zmienić Golf VIII, co sugerują plotki o wydłużonym rozstawie osi.

Dziennikarze Carscoops widzą tutaj nawiązanie do Porsche 911, my natomiast z tyłu bardziej widzimy Tiguana i reflektory przednie w stylu innych, aktualnie dostępnych aut VW. A jak Wam się to podoba?

źródło: https://www.carscoops.com/