Uderzyła w drzewa, błąkała się po lesie, służby powiadomił automatycznie system eCall

Do zdarzenia doszło we wtorek w okolicach Kęszyc w gminie Sieroszewice w Wielkopolsce. Dzięki przekazanej przez system eCall lokalizacji samochodu kobieta jest już bezpieczna. Wcześniej w szoku błąkała się po lesie.

Kierująca mercedesem kobieta straciła panowanie nad pojazdem, ścięła kilka drzew w lesie, a następnie oddaliła się od pojazdu i błąkała się w środku lasu – donosi rzecznik ostrowskiej policji.

Kobietę szukało 25 strażaków, którzy zostali wysłani na miejsce zdarzenia po tym jak operator odebrał automatyczne zgłoszenie eCall. Kobietę udało się się odnaleźć po około 3 godzinach, znajdowała się około 1,5 kilometra od miejsca wypadku.


eCall to usługa telematyczna, wykorzystująca moduł GPS i dane z czujników zamontowanych w samochodzie. W razie kolizji lub wypadku system ma za zadanie wysłać do służb ratunkowych informację o dokładnej lokalizacji pojazdu, łączy się również automatycznie z numerem alarmowym 112. System eCall jest obowiązkowy w samochodach wyprodukowanych po 1 kwietnia 2018 r.