Kreatywny Brytyjczyk połączył barkę z… Volkswagenem Touranem

Transport wodny, choć od lat żyje w harmonii ze światem motoryzacji, trzyma jednak od niego naturalny dystans. Samochody i np. barki dzieli przecież bardzo dużo. Z innego założenia wyszedł jednak pewien Brytyjczyk, którzy stworzył jedynego w swoim rodzaju VW Tourana do poruszania się po kanałach wodnych.

Kremowy Volkswagen Touran doczekał się drugiego życia, tworząc jedne ciało z barką. Samochód, mało zgrabnie, ale z dokładnością wkomponowano w bryłę łodzi, dopilnowując, aby nie powstały żadne szczeliny. Miejsce, gdzie były koła, zastąpiono zaślepkami połączonymi z bryłą barki.

Zdjęcie kreatywnej modyfikacji obiegło sieć nieco ponad tydzień temu za pośrednictwem portalu Reddit, gdzie podzielił się nim jeden z użytkowników. Niecodzienny miks dostrzeżono na Grand Union w Wielkiej Brytanii.


Co ciekawe, Touran nadal posiada numery rejestracyjne. Niestety, brak informacji na temat tego, jak wygląda kabina pasażerska po modyfikacjach. Dotychczasowy układ napędowy jednak z pewnością wyparł ten lepiej przystosowany do warunków kanałowych.