Nachodzi Polestar 2 – szwedzki konkurent Tesli Model 3

Po ponad roku od debiutu sportowego coupe Polestar 1, nowa marka zapowiada poszerzenie swojej oferty. Zgodnie z przewidywaniami, będzie to 5-drzwiowy fastback o napędzie elektrycznym. Główny konkurent – Tesla Model 3, której sprzedaż powoli nabiera rozpędu.

Polestar przez lata kojarzony był jako linia sportowych samochodów Volvo, jednak jesienią 2017 roku postanowiono to diametralnie zmienić. Macierzysta firma, wraz z zarządzającym nią chińskim Geely, postanowiła wydzielić linię modelową Polestar jako odrębną markę samochodów.

Odtąd nie specjalizuje się ona jednak już w sportowych odmianach samochodów Volvo, lecz opracowanych od podstaw samochodach elektrycznych i hybrydowych. Aby nie oburzyć fanów Polestara, pierwszy model o nazwie po prostu “1” był ekstremalną hybrydą o nadwoziu coupe. Hybrydą, ale sportową.


Drugi model, o nazwie – niespodzianka – “2”, będzie jednak już celować w szersze grono klientów. Średniej wielkości samochód będzie 5-drzwiowym fastbackiem o rodzinnym nacechowaniu, odznaczając się przestronnym nadwoziem i awangardową zarazem sylwetką. Główny rywal? Tesla Model 3, która póki co walczyć z kim jeszcze nie ma.

Pod względem stylistyki Polestar 2 będzie nawiązywać prawdopodobnie do prototypu Volvo 40.2 Concept z 2017 roku, choć już po pierwszym, oficjalnym teaserze widać, że tył zachowa oryginalny styl. Znaczy się oryginalny na swój sposób, bo zastosowanie “łączonych lamp” staje się coraz bardziej wtórne wśród nowych samochodów…

Napęd elektryczny będzie rozwijać 400 KM i ma odznaczać się przyzwoitym, choć niezbyt przełomowym zasięgiem wynoszącym ok. 482 kilometry. Wszelka pozostała specyfikacja pozostaje zagadką, jednak do oficjalnej premiery Polestara 2 zostało już nie więcej, niż kilka tygodni.