Toyota wymieni auto pielęgniarzowi, który jechał przez płonący las do pacjentów

Śmiercionośne pożary trawią kolejne hektary lasów i zagrażają kolejnym zabudowaniom w Kalifornii. Nie zważając na dramatyczne warunki, pewien pielęgniarz postanowił dotrzeć swoją Toyotą Tundrą do zagrożonego szpitala i dopilnować ewakuacji. Jego historia dotarła do centrali japońskiej marki w USA, która przygotowała nagrodę za odwagę mężczyzny.

Historia pielęgniarza Allyna Pierce’a z ostatnich dni szybko obiegła światowe media po tym, jak opisał on ją na swoim Instagramie. Mężczyzna udał się swoją Toyotą Tundrą do szpitala w miejscowości Paradise, aby upewnić się, że ewakuacja pacjentów przebiega prawidłowo.

W drodze do szpitala pożar stawał się coraz bardziej intensywny, a w dodatku drogę zablokowało porzucone płonące auto. Samochód nie mógł ruszyć dalej i zaczynał się topić, a temperatura rosła. Pierce przygotował się na najgorsze, wysyłając pożegnalną wiadomość dla rodziny i bliskich.


Od utknięcia w rozgrzanym, rozpływającym się samochodzie uchronił go buldożer, który pojawił się znienacka i usunął zawadzające drogę płonące auto. Pielęgniarz ruszył dalej, nie rezygnując z celu podróży – chciał być pewien, że podczas ewakuacji szpitala nikt nie został pominięty.

Samochód poważnie ucierpiał. Stopiły się klosze tylnych lamp, lusterka boczne, części zderzaków i fragmenty reflektorów. Ogień zniszczył biały lakier na drzwiach i zabrudził szyby. Pomimo tego, jego właściciel cały i zdrowy dotarł na miejsce.

Choć przed zdarzeniem inwestował tysiące dolarów w modyfikacje i pielęgnację swojego wielkiego pickupa, to najważniejsza okazała się jego wytrzymałość w obliczu niebezpieczeństwa. Historia, jaką opisał na Instagramie, dotarła aż do przedstawicielstwa Toyoty w Stanach Zjednoczonych.

Toyota wyraziła uznanie dla bohaterstwa mężczyzny zapowiedziała, że nie musi się martwić o samochód – otrzyma on nowy egzemplarz Tundry. Może to być przydatny akcent we wstępie do życia po tragicznym kataklizmie, który całkowicie zniszczył dom bohaterskiego pielęgniarza.