Ford planuje… 4 drzwiowego Mustanga Coupe!

Wszystko wskazuje na to, że Ford chce zajechać na legendzie Mustanga dużo dalej, niż można się było spodziewać. Informacje, które wyciekły od dealerów na terenie USA świadczą o tym, że Ford przymierza się do stworzenia Mustanga w odmianie 4 drzwiowego coupe.

Obecna generacja auta ma niby 4 miejsca siedzące, pod warunkiem jednak, że wzrost osób na tylnej kanapie nie przekracza 1,5 metra, co sprawia że Mustanga trudno brać na poważnie, jako auto rodzinne.

Bezpośrednimi konkurentami 4 drzwiowego Mustanga z nadwoziem Coupe mają być Audi A7 oraz Porsche Panamera. Oznacza to, że Ford musiałby mocno popracować nad wykończeniem wnętrza nowej odmiany Mustanga, która obecnie jest poprawna, ale nic ponadto.


Mustang jako konkurent Audi i Porsche?

Także wyposażenie powinno zostać zmodyfikowane, bowiem obecnemu Mustangowi daleko jest do Audi i Porsche w tej kategorii. Auto zostanie prawdopodobnie oparte na platformie Forda Explorera.

Warto nadmienić, że 4 drzwiowe coupe to kolejna kategoria samochodów, które w ostatnim czasie zyskują popularność i coraz więcej producentów wprowadza takie modele do oferty.

Nie patrząc daleko wstecz, Mercedes-AMG wprowadził model GT w wersji 4 drzwiowej. Jego zaletą jest moc, przekraczająca 600 KM oraz fakt, że mimo wszystko można nim komfortowo przewieźć 4-, lub nawet 5-osobową rodzinę.

Wszystko powinno się wyjaśnić w okolicach roku 2020. Wiele wskazuje na to, że pod maską będzie pracował silnik V8, być może nawet twin-turbo.

Mustang jako elektryczny crossover

Jakby tego było mało, już wcześniej pojawiły się informacje dotyczące auta typu crossover nawiązującego do Mustanga. Pojazd ma być w pełni elektryczny i będzie dysponował zasięgiem 300 mil, czyli niecałe 500 km.

źródło: 4-Door Mustang Is Coming, Ford Allegedly Reveals to Dealers