Koenigsegg Agera RS pędzący 457 km/h – przypominamy najlepsze nagranie

Koenigsegg nie od dzisiaj słynie z produkcji piekielnie szybkich supersamochodów. Prawdziwą perłą w koronie jest model Agera RS, który zajmuje drugie miejsce na podium z 457 km/h prędkości maksymalnej. Brzmi ciekawie. Na nagraniu, zwala z nóg.

Wystarczyły dwie dekady i trochę dobrze spożytkowanej gotówki od rodziny na start, aby od zera zbudować markę-ikonę. Szwedzki Koenigsegg to małe przedsiębiorstwo, które już na początku XXI wieku zasłynęło z wytwarzania ekstremalnych samochodów.

Oprócz sztandarowego celu, opracowania serii najszybszych samochodów świata, Christian von Koenigsegg powołał też do życia markę o doskonałej rozpoznawalności, i to pomimo łamiącej język wymowy. Koenigsegg to marka podziwiana, uwielbiana i szanowana przez miliony fanów motoryzacji na całym świecie.


Jednym z najważniejszych pojazdów w krótkiej historii szwedzkiego producenta niewątpliwie jest model Agera, który produkowano od 2010 do lipca bieżącego roku. Jego ekstremalna odmiana RS przebiła szklany sufit, rozpędzając się do kosmicznej prędkości 457 km/h.

I nie jest to przechwałka na papierze, lecz autentyczny parametr tego samochodu. Po internecie krążyło swego czasu wiele nagrań pokazujących sprint Agery RS do maksymalnej prędkości, jednak jedno, z listopada 2017 roku, najwyraźniej nam umknęło.

Z refleksem szachisty, przypominamy je teraz każdemu. Warto, bowiem na 6-minutowym filmie z perspektywy pasażera doskonale czuć potęgę Koenigsegga Agery RS. Załóżcie tylko słuchawki. Czuje się, jak to auto przyśpiesza. Oczy coraz słabiej nadążają za mknącym obrazem, aż w końcu samochód przekracza magiczną barierę 457 km/h.

I nic więcej nie trzeba dodawać – trzeba to zobaczyć.