Volkswagen ID Buzz Cargo – elektryczny dostawczak przyszłości

Nim poznamy pierwszego elektrycznego minibusa Volkswagena, marka przygotowała jeszcze studium tego auta w formie auta… dostawczego. ID Buzz Cargo Concept to kolejna wizja użytkowego auta z napędem przyszłości. Czy trafi do produkcji?

Dopiero co pisaliśmy o zakończeniu produkcji Volkswagena Beetle, którego koncepcja auta retro okazała się jedną wielką porażką. Okazuje się jednak, że Volkswagen wcale nie musi zrywać definitywnie z produkcją samochodów nawiązujących do legendarnych klasyków. Już za 2-3 lata na rynek może trafić nowoczesna interpretacja legendarnego Volkswagena T1, popularnie zwanego „Ogórkiem”. Tym razem ma być lifestyle’owym autem osobowym z napędem elektrycznym. Na jego bazie może powstać także elektryczny dostawczak.

Do czterech razy sztuka

Volkswagen ID Buzz Cargo to druga odsłona dobrze znanego prototypu, który swoją futurystyczną i awangardową formą wywołał furorę półtora roku temu. Przedstawiony w styczniu 2017 roku na Detroit Auto Show ID Buzz Concept był kolejnym, czwartym już prototypem odtwarzającym w nowoczesnej formie kształty słynnego Ogórka z 1950 roku. Minęło naprawdę sporo czasu, zanim niemiecka marka podjęła ostateczną decyzję. Pierwsze studium powstało już w 2001 roku, kolejne – w 2011, a następne w 2016. Ostatecznie zeszłoroczne, ma być już tym ostatnim.

Seryjny ID Buzz zasili nową linię modelową składającą się z elektrycznych Volkswagenów, która wystartuje już w przyszłym roku po premierze kompaktowego hatchbacka. Oryginalny minibus będzie, dosłownie, barwnym urozmaiceniem samochodów spod znaku ID. Okazuje się, że może w niej nie zabraknąć także samochodu dostawczego.

Alternatywa dla Transportera?

Przedstawiony na Salonie w Hanowerze Volkswagen ID Buzz Cargo Concept to zapowiedź auta, gdzie tradycyjna przestrzeń dla pasażerów została przerobiona na część użytkową. Dodatkowym wyróżnikiem jest lakier – zamiast biało-limonkowego, biało-błękitny. Innymi słowy, ID Buzz Cargo to wizja elektrycznej i nieco większej gabarytowo alternatywy dla Transportera.

Elektryczny układ napędowy rozwija moc 204 KM. Prędkość maksymalną – ograniczono elektronicznie do 160 km/h. Zasięg, w zależności od obciążenia i warunków jazdy, wynosi od 330 do 550 kilometrów. Czy zobaczymy ten samochód na ulicach naszych miast w niedalekiej przyszłości? To okaże się niebawem. Póki co – Volkswagen nie podjął ostatecznej decyzji o wdrożeniu ID Buzz Cargo do produkcji.

Komentarze

Najnowsze


  

Testy

więcej >>

pOPULARNE

Volkswagen ID Buzz Cargo – elektryczny dostawczak przyszłości
Volkswagen ID Buzz Cargo – elektryczny dostawczak przyszłości
Volkswagen ID Buzz Cargo – elektryczny dostawczak przyszłości

Nim poznamy pierwszego elektrycznego minibusa Volkswagena, marka przygotowała jeszcze studium tego auta w formie auta… dostawczego. ID Buzz Cargo Concept to kolejna wizja użytkowego auta z napędem przyszłości. Czy trafi do produkcji?

Dopiero co pisaliśmy o zakończeniu produkcji Volkswagena Beetle, którego koncepcja auta retro okazała się jedną wielką porażką. Okazuje się jednak, że Volkswagen wcale nie musi zrywać definitywnie z produkcją samochodów nawiązujących do legendarnych klasyków. Już za 2-3 lata na rynek może trafić nowoczesna interpretacja legendarnego Volkswagena T1, popularnie zwanego „Ogórkiem”. Tym razem ma być lifestyle’owym autem osobowym z napędem elektrycznym. Na jego bazie może powstać także elektryczny dostawczak.

Do czterech razy sztuka

Volkswagen ID Buzz Cargo to druga odsłona dobrze znanego prototypu, który swoją futurystyczną i awangardową formą wywołał furorę półtora roku temu. Przedstawiony w styczniu 2017 roku na Detroit Auto Show ID Buzz Concept był kolejnym, czwartym już prototypem odtwarzającym w nowoczesnej formie kształty słynnego Ogórka z 1950 roku. Minęło naprawdę sporo czasu, zanim niemiecka marka podjęła ostateczną decyzję. Pierwsze studium powstało już w 2001 roku, kolejne – w 2011, a następne w 2016. Ostatecznie zeszłoroczne, ma być już tym ostatnim.

Seryjny ID Buzz zasili nową linię modelową składającą się z elektrycznych Volkswagenów, która wystartuje już w przyszłym roku po premierze kompaktowego hatchbacka. Oryginalny minibus będzie, dosłownie, barwnym urozmaiceniem samochodów spod znaku ID. Okazuje się, że może w niej nie zabraknąć także samochodu dostawczego.

Alternatywa dla Transportera?

Przedstawiony na Salonie w Hanowerze Volkswagen ID Buzz Cargo Concept to zapowiedź auta, gdzie tradycyjna przestrzeń dla pasażerów została przerobiona na część użytkową. Dodatkowym wyróżnikiem jest lakier – zamiast biało-limonkowego, biało-błękitny. Innymi słowy, ID Buzz Cargo to wizja elektrycznej i nieco większej gabarytowo alternatywy dla Transportera.

Elektryczny układ napędowy rozwija moc 204 KM. Prędkość maksymalną – ograniczono elektronicznie do 160 km/h. Zasięg, w zależności od obciążenia i warunków jazdy, wynosi od 330 do 550 kilometrów. Czy zobaczymy ten samochód na ulicach naszych miast w niedalekiej przyszłości? To okaże się niebawem. Póki co – Volkswagen nie podjął ostatecznej decyzji o wdrożeniu ID Buzz Cargo do produkcji.