Nareszcie! Nowy Nissan Juke zadebiutuje w 2019 roku

Druga generacja wysłużonego Juke’a miała debiutować już, mniej więcej, 3 razy. 8,5 roku po debiucie, Nissan jednak nadal trzyma przy życiu swój bestsellerowy model. Miejski crossover od 2010 roku powstał już w ponad milionie sztuk, a popyt nadal nie chce maleć. Jednak co za dużo, to nie zdrowo, dlatego Japończycy nie chcą już dłużej testować granicy. W 2019 roku ma pojawić się nowy model. Tym razem na pewno.

Choć w momencie debiutu w lutym 2010 roku wywoływał ogromne kontrowersje, to Juke odniósł spektakularny sukces. Ekscentrycznie stylizowany, nieszczególnie przestronny i nie do końca przystępny cenowo miejski crossover przez całą swoją karierę rynkową sprzedawał się jak ciepłe bułeczki. W zeszłym miesiącu z taśm montażowych w brytyjskich zakładach Nissana zjechała milionowa sztuka, a prawie 9-letnia konstrukcja nadal znajduje wielu chętnych. Być może to właśnie długotrwały duży popyt na Juke’a sprawia, że jego następca wciąż nie pojawił się na drogach.


Pierwszy raz o następcy pisano już w 2016 roku, za pewną datę debiutu uznawano następnie rok 2017, a do niedawna ostateczną wersją zdarzeń była druga połowa bieżącego roku. Obecny model starzeje się już coraz bardziej, a o następcy nadal była cisza. Do czasu. Na początku bieżącego tygodnia pojawiły się nareszcie jakieś nowe informacje.

W rozmowie z brytyjskim Autocar, szef designu Nissana zdradził, że druga generacja Nissana Juke trafi wreszcie na rynek w przyszłym roku, czyli 3 lata po pierwszej przewidywanej dacie debiutu! Samochód ma przejść radykalną zmianę w wyglądzie, prezentując nowy kierunek stylistyczny marki. Nowy Juke nie będzie podobny do żadnego innego Nissana – mówi Alfonso Albaisa.

Jedno jest pewne – nie ważne, jak nowy Juke będzie wyglądał, i tak powinien ponownie odnieść wielki sukces.

źródło: Carscoops