Rozbito dziuplę złodziei samochodów

O sukcesie mogą mówić śledczy z warszawskiej dzielnicy Praga Północ. W wołomińskiej dziupli znaleziono imponujących rozmiarów zbiór samochodów i części z kradzionych pojazdów. Wśród nich m.in. Mazda 3, silniki, skrzynie biegów, elementy poszycia nadwozia, a nawet przetwornica do silników hybrydowych. Zatrzymano 40-latka, któremu grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Kradzieże samochodów to wciąż plaga w województwie Mazowieckim, które wraz ze stołeczną Warszawą jest niechlubnym krajowym liderem w tej kwestii. Dodatkowo Stolica wyróżnia się jeszcze inną kwestią – giną tam nie głównie niemieckie, a japońskie i koreańskie samochody. Dziuplę właśnie z tego typu pojazdami i częściami odkryto niedawno w podwarszawskim Wołominie. Z całych, prawdopodobnie jeszcze nie rozebranych samochodów, odkryto Mazdę 3 i Kię Sportage. Lista części jest już o wiele dłuższa.

źródło: policja

Na miejscu znaleziono i zabezpieczono 32 poduszki powietrzne, 13 silników samochodowych, 10 skrzyń biegów, liczne elementy poszycia nadwozia samochodów i wreszcie przetwornicę do silników hybrydowych. Śledczy z Pragi Północ na miejscu zastali także 40-letniego mężczyznę, którego niezwłocznie zatrzymano. Postawiono mu zarzut przestępstwa przeciwko obrotowi gospodarczemu, za co grozi mu do 3 lat więzienia. Mężczyzna w dziupli zajmował się usuwaniem numerów seryjnych z części.


źródło: policja

Jak trafiono do opisywanej dziupli? Wszystko dzięki informacjom, jakie potajemnie uzyskali funkcjonariusze prowadząc szerzej zakrojone czynności na terenie Wołomina, poszukując wiele podobnych kryjówek na kradzione samochody i pochodzące z ich części. Nie jest wykluczone, że śledczy zorganizują naloty na wiele podobnych miejsc.

źródło: Interia