Skradziono auto z wypożyczalni – znaleziono je w komisie

Z zaskakującym finałem spotkały się poszukiwania Volkswagena Tourana, którego nie nieuczciwy klient nie zwrócił na czas do wypożyczalni. Poszukiwania czarnego minivana objęły Rzeszów i okolice. Samochód odnalazł się kilka dni temu – wystawiony na sprzedaż w komisie…

Wszystko zaczęło się 9 lipca w poprzedni poniedziałek, kiedy to z wypożyczalni samochodów w Rzeszowie klient wynajął czarnego Volkswagena Tourana. Po wpłaceniu 100 złotych kaucji mężczyzna zobowiązał się do zwrócenia auta w zeszły piątek 13 lipca. Właściciel wypożyczalni czekał na auto cały dzień i niestety – nie doczekał się.

Zdecydowano się podjąć szybkie kroki w celu namierzenia nieuczciwego klienta i następnego dnia przywłaszczenie zostało zgłoszone na pobliskiej komendzie policji. Sprawę błyskawicznie nagłośnił lokalny portal, co bez wątpienia pomogło w mobilizacji. Wyjątkowo szybko, bo jeszcze tego samego dnia samochód został znaleziony!


Miejsce namierzenia zguby było jednak, mówiąc delikatnie, mało spodziewane. Okazało się bowiem, że złodziej Tourana… sprzedał je na pobliskim komisie, przez co auto trafiło na sprzedaż. Za Tourana przedstawiono ponoć wyjątkowo atrakcyjną cenę, co przyczyniło się do szybkości transakcji. Wszystko przypadkowo znalazł internauta, który powiązał auto ze zdjęć ogłoszeniowych z informacją o poszukiwaniach przywłaszczonego Volkswagena. Dzięki informacji policji wszystko poszło sprawnie.

Po weryfikacji samochodu został on zarekwirowany i pośpiesznie przekazany właścicielowi wypożyczali. Już w godzinach wieczornych samochód trafił z powrotem na swoje miejsce. Umyty, odkurzony i pachnący, bowiem właściciel komisu przygotował pechowego minivana do sprzedaży.

Touran uchronił się przed sprzedażą być może w ostatniej chwili – to jedno, z hitów rynku wtórnego w swojej klasie.
źródło: Rzeszów News