Wszystkie samochody, jakie wystąpiły w “This Is America” Childish Gambino

Dobrze w tłumie teledysków pełnych Lamborghini, Bentleyów i Rolls Royce’ów zobaczyć coś innego. Najnowszy numer Childish Gambino to małe arcydzieło nie tylko od strony muzycznej, ale także wizualnej. Fani japońskiej i klasycznej motoryzacji będą zadowoleni.

Donald Glover to jeden, z najbardziej nietuzinkowych artystów ostatnich lat. Jako człowiek renesansu, dobrze radzi sobie między innymi także w muzyce, występując pod pseudonimem Childish Gambino. Ostatnio postanowił powrócić do hip-hopowych brzmień z jedynym w swoim rodzaju This is America. Czemu Wam o tym piszemy? Glover ponownie zadbał o nietuzinkowe, motoryzacyjne tło!

To już nie pierwszy raz, gdy w klipach Gambino pojawiają się motoryzacyjne klasyki – na zdjęciu Mercedes W123 300D.

Ameryka japońską motoryzacją stoi

Klip do najnowszego numeru Childish Gambino to małe arcydzieło. O piorunującym efekcie świadczy jego popularność – w 4 dni obejrzano go ponad 50 milionów ludzi. Oglądając 4 minutowy materiał, coś dla fanów motoryzacji dostrzegli także redaktorzy słynnego amerykańskiego portalu Jalopnik.


Yugo, Lincoln, Cadillac, Honda, Toyota – jest w czym wybierać.
Z naciskiem na Toyotę.

Motoryzacyjny wątek to wprawdzie minutowy, ale miły dla oka, epizod w końcowej części klipu. Koneserzy youngtimerów, tych bardziej spektakularnych (amerykańskich) jak i  bardziej pospolitych (japońskich), mają tu czego szukać. Gdy Gambino wdrapuje się na dach starej, poobijanej Toyoty Corolli E110 w wersji USDM – w tle widzimy majestatyczne amerykańskie krążowniki. Swoisty obraz tamtejszych dróg, jeszcze sprzed paru lat.

This is Toyota

Jest Lincoln Town Car z 1980 roku i Cadillac DeVille z 1995. Wprawni obserwatorzy zauważą także… Yugo Pickup, które swego czasu można było kupić za Oceanem. Gdy plan oddala się od tańczącego Gambino, pojawia się grono ciekawych japońskich youngtimerów.

Pierwsze skrzypce ponownie gra Toyota, gdzie prócz klasycznego drugiego wcielenia Hondy Accord tym razem widzimy kolejno: Corollę E90 Sedan, Corolla E70 Wagon, Corolla E30 Liftback, T18 a w tle – także Tercel 4WD Wagon. Same zwykłe, masowe samochody. Tak zwykłe, że dla niektórych piękne.

Opisywany fragment startuje od 3:05, choć fanom nietuzinkowego rapu i równie oryginalnych klipów polecamy oglądać i słuchać od początku.