Zazdrosny mąż straszył dostawczakiem młodszego konkurenta

Do zdarzenia doszło w środę 14 marca, około godziny 20-stej. Na ulicy Żeromskiego w Boguszowie-Gorcach (powiat wałbrzyski) dostawcze auto nagle skręciło na chodnik i potrąciło pieszego. To miało być tylko ostrzeżenie, ale źle obliczył tor jazdy.

Jak się okazało kierowca Renault Trafic już wcześniej ostrzegał młodszego mężczyznę, że zrobi mu krzywdę, gdy ten nadal będzie zabiegał o względy jego żony.

W trakcie wykonywania czynności funkcjonariusze ustalili ze kierujący Renault 31-latek specjalnie zjechał z drogi, aby nastraszyć 26-letniego mężczyznę. Niestety jak sam przyznał źle obliczył tor jazdy i trafił nic nieświadomego pieszego. Powodem była zazdrość o żonę – wyjaśnił sierż. sztab. Marcin Świeży z wałbrzyskiej policji.


Całe szczęście potrącony 26-late nie odniósł większych obrażeń. W trakcie czynności procesowych funkcjonariusze ustalili, że 31-latek poprzez wiadomości tekstowe już wcześniej groził młodszemu mężczyźnie. Wobec zazdrosnego kierowcy prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego i zakazu zbliżania się do pokrzywdzonego. Grozi mu do trzech lat więzienia.